УКРАЇНА

За умов проведення реформ в найближчі декілька місяців темп зростання ВВП може скласти 3,5% у 2018 році

10 квітня, 2018 13:23
УКРАЇНА/За умов проведення реформ в найближчі декілька місяців темп зростання ВВП може скласти 3,5% у 2018 році
Зберегти
Вигляд
Валовий внутрішній продукт України може зрости на 3,5% у 2018 році за умови створення незалежного антикорупційного суду та проведення реформи державних банків, створення ринку землі та приватизації державних підприємств.

Валовий внутрішній продукт України може зрости на 3,5% у 2018 році за умови створення незалежного антикорупційного суду та проведення реформи державних банків, створення ринку землі та приватизації державних підприємств.

Про це повідомив  Фарук Кхан, керівник програми Світового банку по Білорусі, Молдові та Україні на конференції щодо перспектив розвитку української економіки.

За умови, що уряд проведе необхідні реформи у найближчі декілька місяців, в перспективі ВВП може зростати на 3% і більше у 2019 році.

«У разі, якщо найближчим часом перераховані реформи не реаліхуються, Україна може втратити всі здобутки останніх декількох років, а темпи зростання ВВП можуть сягнути 2% і менше», — повідомив представник Світового банку.

Він також додав, що наразі обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну постійно падає через невпевненість міжнародних інвесторів як в майбутній співпраці України з МВФ та у фінансовій стабільності країни загалом.

На думку Кхана, співпраця з МВФ є ключовою для України, проте уряд не зможе її продовжувати без проведення економічних реформ.

Раніше в Мінекономрозвитку повідомляли, що українська економіка у 2018 році може зрости на 3,2%, а не на 3,1% як прогнозували раніше.

Нагадаємо, що 2017 року валовий внутрішній продукт України зріс на 2,5%. Таку оновлену інформацію уточнили у Мінфіні наприкінці березня та додали, що оновлені показники покращили співвідношення державного боргу до ВВП.

У Світовому банку зазначили, що таких темпів економічного зростання не достатньо для відновлення економіки до рівня 2014 року.

Раніше повідомлялось, що збитки України сягатимуть 98,4 мільярдів доларів, якщо вона назавжди втратить території Донбасу та Криму з їхніми активами, родовищами та житлами.

Також в Нацбанку повідомили, що неправильно розраховували обсяг переказаних заробітчанами коштів до України. Відповідний показник минулого року було недооцінено на 2 мільярди доларів.

Пов`язані новини