В обігу з’явиться пам’ятна монета «Антонівський міст». Її присвятять річниці визволення Херсонщини

Національний банк України сьогодні, 10 листопада, вводить в обіг нову обігову пам’ятну монету «Антонівський міст». Роблять це до річниці визволення правобережної частини Херсонської області від російсько—окупаційних військ.
Про це повідомила пресслужба НБУ.
«Національний банк відкарбував монету, яка щодня перебуватиме в обігу і символічно нагадуватиме про єднання, відвагу та витривалість українського народу в умовах російської агресії», — зазначили там.
Регулятор нагадує, що рік тому, під час втечі з правого берега Дніпра, війська рф підірвали Антонівський міст, знищивши кілька його прогонів. Нині він зруйнований, але «з непохитною рішучістю очікує на перемогу та повоєнне відновлення».
Випуском цієї монети Нацбанк продовжує практику карбування обігових пам’ятних монет з воєнної тематики. До кінця року планують ввести в обіг ще одну таку монету, що буде присвячена Збройним силам України.
Як виглядає нова монета?
За своїми характеристиками обігова пам’ятна монета «Антонівський міст» ідентична звичайній обіговій монеті номіналом 10 гривень зразка 2018 року. Проте її реверс — тематичний.
Реверс містить стилізоване зображення Антонівського мосту та річки Дніпро з висоти пташиного лету, а також транспортних розв’язок на обох кінцях мосту, що робить його цікавим і оригінальним.
Аверс монети — ідентичний із аверсом обігової монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року. На ньому в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщені номінал монети, рік карбування та герб України.
Як і всі інші обігові монети України, обігова пам’ятна монета «Антонівський міст» є обов’язковою до приймання за її номіналом без будь-яких обмежень на всій території України за всіма видами платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для виконання платіжних операцій.
- Поділитися: