У компанії «РГК», що належить українському олігарху Дмитру Фірташу повідомили, що донараховані борги за попередні періоди, які містяться у нижній частині платіжки, відображені з «інформативною метою» та не підлягають оплаті.

«Сума перерахунку за минулі періоди наведена в рахунках інформативно і не підлягає сплаті. Наявність цього боргу не є підставою для відключення споживача від постачання газу та для нарахування пені і штрафів», — повідомили у заяві «РГК» передає видання «Економічна правда».

У «РГК» зазначили, що проблему такої заборгованості має вирішити Кабінет міністрів, компенсувавши втрати компанії за «спожитий, але не оплачений газ». З відповідною пропозицією компанія Фірташа звернулася до уряду.

Нагадаємо, що раніше у Нафтогазі заявляли, що облгази «РГК» штучно збільшують заборгованість споживачів за газ для того, аби унеможливити їхній перехід до інших постачальників газу, зокрема Нафтогазу.

Після цього на засіданні уряду заявили, що проведуть перевірку облгазів через збільшення заборгованості у платіжках громадян за газ.

Напередодні компанія Фірташа «РГК» у суді домоглася скасування передачі особистих даних споживачів газу Нафтогазу. Ці дані Нафтогаз планував використати для ідентифікації споживачів газу та зменшення обсягів зловживань.

Компанія «РГК» Дмитра Фірташа займає монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Зокрема, компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

Поділитись: