В обсерваторії вулканів у Конго кажуть, що не змогли передбачити виверження через погані умови праці їхніх працівників

Дослідники з обсерваторії вулканів у Демократичній Республіці Конго заявили, що могли б передбачити виверження вулкана Ньїрагонго наприкінці травня, якби їхній роботі не завадили розкрадання бюджету і погані умови праці робітників. Унаслідок природного катаклізму загинула щонайменше 31 людина.

Про це пише Reuters.

У відкритому листі президенту країни Феліксу Чісекеді працівники обсерваторії, яка стежить за вулканом, заявили, що організація постраждала через заборгованість з виплати зарплат, розкрадання бюджету, жорстоке поводження зі співробітниками та інші проблеми.

Цим листом працівники якраз вимагають виплатити їм зарплати та змінити керівництво обсерваторії.

Reuters зазначає, що наприкінці травня в адміністрації президента заявляли, що виплатять всі зарплати, а також оновлять застаріле або пошкоджене обладнання.

Більше про виверження

Виверження вулкана Ньїрагонго розпочалося ввечері 22 травня. Ньїрагонго відомий не лише вулканічною активністю, а й надтекучістю лави, яка може сягати 96 кілометрів за годину. З 1882 року він вивергався понад 30 разів. Ньїрагонго забрав найбільшу кількість життів у 1977 році — тоді загинули понад 600 людей.

До травня востаннє вулкан вивергався у січні 2002 року. Тоді лава забрала життя понад двох сотень людей і знищила майже всю східну частину Гоми, зокрема злітно-посадкову смугу місцевого аеропорту.