В ОБСЄ підтримали створення спецтрибуналу щодо злочину росії проти України
Парламентська асамблея ОБСЄ підтримала створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України, аби притягнути до відповідальності російських посадовців.
Про це повідомила членкиня української делегації, народна депутатка від «Слуги Народу» Євгенія Кравчук.
На пленарній сесії Парламентської Асамблеї ОБСЄ схвалили резолюцію української делегації. Зокрема, документ закликає:
- скликати статутні засідання лише в тих країнах, які підтримуватимуть візові заборони для російських парламентарів;
- не призначати російських парламентарів, які підтримують війну, на відповідальні посади в Асамблеї до припинення агресії;
- створити спеціальний комітет на підтримку парламенту України для кращої координації консультацій, пов'язаних з повномасштабним вторгненням рф, а також для надання допомоги українцям.
ОБСЄ вперше засудило російську ідеологію як державну ідеологію країни-агресора.
Окрім того, резолюція підтверджує необхідність внесення змін до регламенту щодо тимчасового призупинення мандата делегації держави, якщо вона порушить суверенітет і територіальну цілісність іншої країни.
Трибунал проти рф
В Офісі президента ще у вересні 2022-го повідомили, що Україна пропонує країнам «Великої сімки» та іншим державам-партнерам підтримати ініціативу зі створення спеціального міжнародного трибуналу для покарання росії за злочин агресії проти України.
У Міністерстві закордонних справ України пояснювали, що міжнародне кримінальне правосуддя має достатньо інструментів для розслідування воєнних злочинів, злочинів проти людяності та злочину геноциду. Але наявні інституції постають перед «об’єктивними правовими перешкодами» в розслідуванні злочину агресії проти України. Саме тому необхідне створення Спеціального трибуналу, який буде здатен притягнути до відповідальності керівництво рф саме за цей злочин.
16 січня до Європарламенту надійшла пропозиція про запровадження спецтрибуналу для росії. Відтоді свою підтримку висловили низка країні високопосадовців ЄС. А Нідерланди готові прийняти трибунал над росією в себе.
У лютому Дмитро Кулеба заявив, що Україна здобула підтримку першої країни Латинської Америки у створенні спецтрибуналу. Це була Гватемала.
Північна Македонія у квітні стала 36 країною, яка підтримала створення спецтрибуналу проти росії.
- Поділитися: