Тристороння контактна група з врегулювання ситуації на сході України 22 липня домовилась про посилення режиму припинення вогню на лінії зіткнення. В Організації з безпеки і співробітництва в Європі пояснили, що цей режим передбачає.

Так, з 00:01 27 липня вводяться такі нововведення:

  • заборона на наступальні та розвідувально-диверсійні дії, а також заборона на використання будь-яких видів літальних апаратів,
  • заборона на застосування вогню, зокрема снайперського,
  • заборона на розміщення важкого озброєння в населених пунктах та околицях, зокрема на об'єктах цивільної інфраструктури: школах, дитячих садах, лікарнях та відкритих для громадськості приміщеннях,
  • ефективне застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню і повідомлення про них координатора ТКГ, який повідомить про це всіх її учасників,
  • створення і залучення координаційного механізму з реагування на порушення режиму припинення вогню за сприяння СЦКК у чинному складі.

Водночас відкривати вогонь у відповідь на наступальні дії дозволяється лише, якщо його відкрили за наказом керівництва Збройних сил України і керівництва збройних формувань бойовиків після безуспішної спроби використовувати координаційні механізми. Тристоронній контактній групі мають повідомляти про накази відкрити вогонь.

Наступальними діями називають будь-які спроби змінити позиції розміщення військ після набуття чинності рішення. Це стосується додаткового інженерного обладнання позицій, будь-яке просування чи переміщення озброєних людей у сторони противника, зокрема для розвідувальних чи диверсійних дій.

«Вищезгадані заходи не можуть бути повністю або частково дезавуйовані ніякими іншими наказами, в тому числі секретними», — зазначили в ОБСЄ.

Нагадаємо, 9 липня учасники ТКГ домовились про 13 нових ділянок розмінування на Донбасі та про безпечні польоти рятувальників для гасіння пожеж.

Поділитись: