Війна

В ОБСЄ проведуть внутрішнє розслідування через можливий витік даних співробітників місії в Україні

18 липня, 2018 15:18
Війна/В ОБСЄ проведуть внутрішнє розслідування через можливий витік даних співробітників місії в Україні
Зберегти
Вигляд
lead
У спостережній місії ОБСЄ, яка веде моніторинг у зоні бойових дій на Донбасі, проведуть внутрішнє розслідування через можливий витік даних співробітників розвідки російській ФСБ.

У спостережній місії ОБСЄ, яка веде моніторинг у зоні бойових дій на Донбасі, проведуть внутрішнє розслідування через можливий витік даних співробітників розвідки російській ФСБ.

Про це повідомив заступник голови місії ОБСЄ Александр Хуг телеканалу ARD після публікації сюжету, в якому ідеться, що ФСБ Росії отримала внутрішні документи української команди ОБСЄ.

Журналісти ARD отримали копію носія даних, який раніше належав співробітникові ФСБ Росії.

Там міститься інформація про співробітників місії, зокрема, особиста інформація, про перебування співробітників ОБСЄ в Україні; групи крові учасників місії, їхні уподобання, фінансовий стан, сприйнятливість до алкоголю. А також плани розташування та оборонні пункти, міри безпеки, такі як наглядові камери та запасні виходи. 

«Наразі ми не можемо точно сказати, що сталося, нам знадобиться докладніша інформація, щоб продовжувати вивчати цей інцидент, і ми також дуже стурбовані будь-яким порушенням нашої безпеки… Нам потрібна більш докладна інформація, щоб ми могли вивчити це питання і при необхідності вжити відповідних заходів», — зазначив Хуг.

Напередодні стало відомо, що російська розвідка могла отримати внутрішні документи української команди ОБСЄ.

За даними ARD, документи російській стороні, імовірно, надав співробітник місії ОБСЄ.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СMM) почала свою роботу 21 березня 2014 року на підставі запиту від уряду України до ОБСЄ і консенсусного рішення всіх 57 країн-учасниць ОБСЄ.

СMM — це неозброєна цивільна місія, яка працює 24 години на добу, 7 днів на тиждень у всіх регіонах України. Її основні завдання — об'єктивно спостерігати та звітувати про ситуацію в Україні, а також сприяти діалогу між усіма сторонами конфлікту. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міни є на городах та дорогах, якими діти йдуть до школи — голова місії ОБСЄ на Донбасі

Пов`язані новини