Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив стурбованість через напад поліцейського на журналіста hromadske Богдана Кутєпова.

Про це Дезір написав у Twitter.

Представник ОБСЄ занепокоєний через перешкоджання Кутєпову та його співведучому Нікіті Мекензіну знімати події під Кабміном.

«Я закликаю владу України розслідувати інцидент та забезпечити журналістам можливість вільно висвітлювати публічні протести», — наголосив Дезір.

Нагадаємо, зранку 29 квітня журналіста hromadske Богдана Кутєпова, який вів прямий етер під Кабінетом міністрів, побили поліціянти та зламали його техніку. Усе це через те, що він «стояв на зеленій зоні».

Журналіст разом зі співведучим Нікітою Мекензіним стрімив акцію протесту підприємців під Кабміном. Вони вели трансляцію з пагорба в парку напроти Кабміну.

До них підійшли кілька поліцейських спецпідрозділу ТОР і сказали залишити цю територію, а згодом зламали стабілізатор для камери.

У поліції пообіцяли дослідити матеріали справи та передати їх до Державного бюро розслідувань, а щодо патрульного розпочали службове розслідування. Пізніше ДБР порушило кримінальну справу.

У Нацспілці журналістів заявили, що провадження у ДБР недостатньо для того, щоб журналісти довіряли правоохоронцям у майбутньому.

Поділитись: