Технології

В Одесі відкрили перший в Україні музей бетону

6 грудня, 2017 15:27
Технології/В Одесі відкрили перший в Україні музей бетону
Зберегти
Вигляд
В Одесі відкрився перший і наразі єдиний в Україні музей бетону.

В Одесі відкрився перший і наразі єдиний в Україні музей бетону.

Церемонія відкриття відбулася 5 грудня на Миколаївській дорозі, де розташований музей.

У музеї — 4 експозиційних зали, де розміщається понад 150 експонатів: зразки матеріалів, з яких виробляють бетон, різні прилади й устаткування, унікальні документи, зокрема, ті, що стосуються археологічних розкопок з видобутку матеріалу для виробництва бетону.

У першому залі представлені мінерали, які використовуються в будівництві, та відповідна документація.

Другий зал розповідає про історію комбінату, на базі якого відкрито музей, третій — про кабінет інженера радянських часів, де відтворений антураж тієї епохи — шпалери на стінах, робочий стіл, старий дисковий телефон, друкарська машинка, шафа з кресленнями тощо.

Четвертий зал присвячений техніці та інструментам, які використовуються при виробництві бетону й на будівництві. Приміром, рухливі макети підйомних будівельних кранів. Серед раритетів — австрійська рулетка 1890 року (в робочому стані) і журнал записів 1938 року. Як зазначив Рудомьоткін, експонати збирали півроку по всій Україні, зокрема, купували на аукціонах, через Інтернет та на тематичних виставках.

Нагадаємо, в липні Міністерство освіти та науки уклало договір з інвестором на будівництво першого в Україні Музею науки. Планується, що комплекс відкриють восени 2018 року. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Музей відкрито на ремонт»: експедиція музеями Донбасу

Пов`язані новини