Із затонулого біля узбережжя Одеси у листопаді минулого року танкера «Делфі» 21 червня вилилося паливо, а пляма від нього досягла значних розмірів і поширилася в сторону пляжу.

Про це пише місцеве видання «Думская», якому інформацію підтвердили у департаменті міського господарства Одеської міськради.

Там переконують, що на місце події швидко доправили сорбент і розлив палива було оперативно локалізовано.

Наразі ведеться робота з відпочивальниками — людям пояснюють, що купатися в морі не можна. Фахівці зробили заміри якості води.

16 червня очільник Одеської обласної державної адміністрації Максим Куций повідомив, що нафтовий танкер «Делфі» планують підняти за допомогою повітряних балонів, після чого буксирами відтягнуть до берега. Роботи мають завершити до 25 червня.

Нагадаємо, у ніч на 22 листопада 2019 року судно «Делфі» через сильний вітер зірвало з якоря та знесло в напрямку одеського пляжу «Дельфін». Члени екіпажу відмовлялися покидати судно, але в підсумку їх евакуювали, а судно сіло на мілину та майже перекинулось.

В Офісі генпрокурора заявляли, що власник судна мав прибрати танкер з акваторії Одеського морського порту ще до 31 березня 2020 року. Генпрокурорка Венедіктова казала, що підняти танкер з дна коштує від 18 до 24 мільйонів гривень.

За цим фактом триває досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо порушення правил безпеки руху або експлуатації водного транспорту.

8 квітня компанія-власник «Делфі» обіцяла, що найближчим часом забере судно з берега за власний кошт. Однак цього так і не відбулося.

Поділитись: