В ОДКБ, яка допомогла придушити протест у Казахстані, заговорили про ввід «миротворців» в Україну. Але «за згодою Києва»
Генеральний секретар Організації договору про колективну безпеку Станіслав Зась вважає, що ОДКБ могла би ввести «миротворців» на Донбас за «доброї волі з боку України». До цього військово—політичного об’єднання входять Росія, Білорусь, Казахстан, Вірменія, Таджикистан і Киргизстан.
Про це він сказав в інтерв’ю Reuters.
«Гіпотетично можна собі це уявити, якби була добра воля з боку України — це ж їхня територія. І якби був мандат Радбезу ООН, і якби таке рішення підтримали всі наші уряди», — заявив Зась, який є представником Білорусі.
Генсек ОДКБ каже, що конфлікт на Донбасі може бути врегульований лише дипломатичним шляхом, але «зараз ситуація розвивається у небезпечному напрямку».
«Я не вірю, що ситуація зараз може повернутися до того стану, коли танки залишалися на своїх базах, а солдати перебували в казармах. Наразі слід усвідомити необхідність сісти за стіл переговорів і дійти згоди. Така нова реальність», — сказав Зась.
Зазначимо, головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний 19 лютого заявив, що Росія готує теракти на окупованих територіях Донбасу, жертвами яких мають стати мирні жителі. Москва прагне використати це як привід для звинувачення України та введення регулярних підрозділів збройних сил РФ під виглядом «миротворців».
Водночас у Держдумі РФ заявили, що депутати на найближчому засіданні 22 лютого «обговорять питання Донбасу».
Загострення на Донбасі
Упродовж останніх кількох днів значно збільшилася кількість обстрілів з боку бойовиків на Донбасі. Вони намагаються спровокувати українських військових.
Тільки від початку доби 19 лютого станом на 22:00 бойовики 122 рази відкривали вогонь, 108 з яких — із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння. Внаслідок обстрілів двоє українських військових загинули, а ще четверо зазнали поранень.
Водночас 18 лютого ватажки бойовиків «Л/ДНР» оголосили про масову евакуацію людей на територію Росії, а згодом і про масову мобілізацію. У самопроголошеній «ДНР» такий крок пояснили нібито загрозою з боку України. Президент РФ Володимир Путін доручив виплатити прибулим із Донбасу людям по 10 тисяч рублів (3,7 тисячі гривень).
Активісти виявили, що відео з повідомленням про евакуацію записали 16 лютого — за дві доби до публікації та ще до початку загострення на Донбасі.
Зранку 19 лютого стало відомо, що сотні евакуйованих із Донбасу, серед яких діти, провели цілу ніч в автобусах. Санаторії, де, ймовірно, планували їх розмістити, зачинені, а вхід охороняють правоохоронці.
- Поділитися: