Місцеві мешканці одного з районів Києва зверталися зі скаргами через можливі захворювання у поселенні ромів. Після проведеної перевірки у таборі нацменшини не виявили жодного інфекційного захворювання.

Місцеві мешканці одного з районів Києва зверталися зі скаргами через можливі захворювання у поселенні ромів. Після проведеної перевірки у таборі нацменшини не виявили жодного інфекційного захворювання.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомила віце-президентка Міжнародної благодійної організації «Ромський жіночий фонд «Чіріклі» Зола Кондур.

За її словами, були випадки у столиці, коли батьки боялися відпускати дітей на дитячі майданчики через присутність там ромських дітей, адже вони нібито «можуть мати захворювання».

«Ми провели медичне обстеження ромського поселення. Там не було жодного інфекційного захворювання. А коли провели таке обстеження в одній з адміністрації — виявили один випадок туберкульозу», — сказала Кондур.

Вона також додала, що раніше фонд «Чіріклі» звертався із запитом до Національної поліції з питаннями про кількість випадків грабежів у Дарницькому районі, де оселилися роми. У поліції повідомили, що статистика не змінилася, тож звинувачувати нацменшину у грабежах підстав немає.

22 квітня 2018-го члени праворадикальної організації С14 розібрали та спалили табір ромів на Лисій горі в Києві. В С14 заявили, що ромів завчасно попросили покинути парк до 20 квітня. 

Поліція Києва порушила дві кримінальні справи за фактом розгону націоналістами ромського табору на Лисій горі.

Глава МВС Аваков назвав «залякуванням» та «переслідуванням»  розгін табору ромів у Києві. Тоді ж у Нацполіції заявили, що створять групу реагування на прояви нетерпимості.

Посольство США закликало Україну розслідувати напади на ромів.

23 травня близько 15 чоловіків напали на табір ромів під Тернополем. Напередодні, 10 травня, у Львівській області неподалік селища Рудне невідомі спалили ромський табір. Унаслідок нападу знищено майно ромів, а самі мешканці табору вимушені були залишити своє поселення.

7 червня представники «Національних дружин» заявили про розгін поселення ромів у Голосіївському парку Києва і поставили їм ультиматум.

Поліція Києва порушила кримінальну справу за статтею «Хуліганство» через погром представниками «Національних дружин» ромського табору в Голосіївському парку.

На відео видно, як представники «Національних дружин» громлять намети та грубо спілкуються з представницею нацменшини, яка назвалася Марією та повідомила, що проживала у таборі з родиною.

Відео: 12иои / Youtube

Поділитись: