Знайдені в океані уламки належать зниклому судну з туристами. Найімовірніше, люди не вижили

Ілюстративне фото. Підводний апарат «Титан» під водою
Ілюстративне фото. Підводний апарат «Титан» під водоюOceanGate

Берегова охорона США підтвердила, що уламки, виявлені в районі пошуків підводного судна з туристами «Титан» в Атлантичному океані, належать зниклому підводному апарату.

Про це заявив контрадмірал Джон Могер з берегової охорони США, який очолює пошуки «Титана», передає SkyNews.

За словами контрадмірала Могера, вранці 22 червня підводний робот знайшов конус хвоста зниклого підводного апарата.

Експерт з порятунку і друг двох пасажирів судна Девід Мірнс розповів, що рятувальні групи виявили вже дві важливі частини системи судна — посадкову раму та задню кришку, але поки не знайшли корпус.

«Поле уламків означає, що підводний апарат був зруйнований [...] що насправді вказує на найгірший сценарій, який є катастрофічним збоєм. І зазвичай це вибух. Єдина надія, що це сталося швидко — буквально у мілісекундах — і чоловіки не встигли зрозуміти, що відбувається», — сказав Мірнс.

Компанія OceanGate, яка займається зануренням, вважає, що п'ятеро людей на борту субмарини, «на жаль, загинули».

«Ці люди були справжніми дослідниками, які поділяли особливий дух пригод і глибоку пристрасть до дослідження та захисту світового океану. Наші серця з цими п’ятьма душами та кожним членом їхніх родин у цей трагічний час. Ми сумуємо про втрату життя та радості, яку вони принесли всім, кого знали», — йдеться в заяві компанії.

Про виявлення поля уламків у районі пошуків зниклого підводного судна з туристами берегова охорона США повідомила під вечір 22 червня.

Ще вчора рятувальні бригади почули стукіт у районі зникнення судна. Подальші пошуки «дали негативні результати», однак вони не втрачали надії, що туристи, які пливли подивитися на уламки «Титаніка», досі живі.

Що відомо про зниклих?

Відомо, що на борту апарата було п'ять людей. За даними ЗМІ, один із них — Геміш Гардінг, громадянин Великої Британії, який був одним із перших, хто подорожував Безоднею Челленджера — найглибшою відомою точкою на Землі.

Також на борту були британсько-пакистанський бізнесмен Шахзада Дауд і його син Сулеман, виконавчий директор OceanGate — фірми, яка займається зануренням, — Стоктон Раш, а також французький дослідник Поль-Анрі Наржоле.

Більше про зникнення судна

Підводний апарат «Титан» належить компанії OceanGate, яка організовує подорожі до уламків «Титаніка» за 250 тисяч доларів США. Зв’язок із «Титаном» зник 18 червня, через 1 годину 45 хвилин після занурення.

На відміну від підводного човна, підводний апарат «Титан» має набагато менші запаси потужності. Вважається, що зникле судно має такий же розмір, як вантажівка. Підводний апарат може перевозити пілота, трьох туристів та «експерта з контенту». Апарат зазвичай занурюється з чотириденним запасом кисню.

За оцінками представників берегової охорони, у посадовців потенційно був час до 23 червня, щоб знайти судно та врятувати п’ятьох членів екіпажу на борту, перш ніж у них закінчиться кисень.