В океані знайшли нові уламки затонулого човна «Титан» і рештки тіл загиблих

Фахівці знайшли на дні Атлантичного океану нові уламки затонулого підводного човна «Титан», який зник на шляху до уламків відомого «Титаніка», а також рештки тіл загиблих.

Про це повідомила Берегова охорона США.

Знайдені докази планують доставити до порту США, де Морська рада з розслідувань (MBI) зможе їх дослідити. До такого рішення відомство дійшло після консультацій із міжнародними партнерськими слідчими агентствами.

Американські медики проведуть офіційний аналіз імовірних людських решток, які знайшли в уламках на місці інциденту.

«Я вдячний за скоординовану міжнародну та міжвідомчу підтримку у вилученні та збереженні цих життєво важливих доказів на величезних відстанях і глибинах у морі», — заявив голова MBI капітан Джейсон Нойбауер.

За його словами, ці докази дозволять слідчим із кількох міжнародних юрисдикцій зрозуміти причини цієї трагедії. Це дозволить гарантувати, що така трагедія більше не повториться. Морська рада з розслідувань продовжить збирати докази й опитувати свідків.

Що відомо про зникнення судна?

Підводний апарат «Титан» належить компанії OceanGate, яка організовує подорожі до уламків «Титаніка» за 250 тисяч доларів. Зв’язок із «Титаном» зник 18 червня, через 1 годину 45 хвилин після занурення.

На відміну від підводного човна, підводний апарат «Титан» має набагато менші запаси потужності. Уважають, що зникле судно має такий самий розмір, як вантажівка. Підводний апарат може перевозити пілота, трьох туристів та «експерта з контенту». Апарат зазвичай занурюється із чотириденним запасом кисню.

За оцінками представників Берегової охорони, у посадовців потенційно був час до 23 червня, щоби знайти судно й урятувати п’ятьох членів екіпажу на борту, перш ніж у них закінчиться кисень.

Нині відомо, що всі п'ять людей, які були присутні на борту, загинули. Серед членів екіпажу були гендиректор OceanGate Стоктон Раш, пакистанці Шахзада Давуд і Сулеман Давуд, громадянин Великої Британії Геміш Гардінґ і експерт із «Титаніка» Поль-Анрі Наржоле.