В окупований бойовиками «ДНР» Донецьк приїхав український бізнесмен-втікач Сергій Курченко. Про це повідомляє видання «Новости Донбасса» з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією.

Після того, як фактичним керівником «ДНР» у вересні став Денис Пушилін, ЗМІ почали повідомляти про посилення впливу на самоназвану «ДНР» фірми «Внешторгсервис», яку пов'язують з Курченком.

Зазначається, що у жовтні у так званій «ДНР» з'явилася посада «прем'єр-міністра», яким став Олександр Ананченко.

Нещодавно Пушилін зазначив, що раніше Ананченко був радником керівника фірми «Внешторгсервис».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Медіа, Webmoney та «республіканський банк ДНР»: хто потрапив під українські санкції

У січні суд обрав запобіжний захід у вигляді заочного арешту Сергія Курченка. У травні 2017 року Курченка оголосили в державний розшук та надали дозвіл на його затримання.

У червні цього року ГПУ погодила і направила Курченку повідомлення про підозру в правопорушеннях за 9 статтями Кримінального кодексу України.

Раніше Курченко перебував у міжнародному розшуку Інтерополу за запитом ГПУ.

Керівник робочого апарату Українського бюро Інтерполу Василь Неволя в ефірі Громадського повідомляв, що Курченко перебуває закритій базі розшуку Інтерполу.

3 травня повідомлялося, що Інтерпол зняв з міжнародного розшуку екс-чиновників з оточення президента-втікача Януковича, зокрема, й Курченка.

Адвокат Курченка Юрій Сухов у коментарі Громадському повідомив, що Інтерпол зняв Курченка з міжнародного розшуку ще наприкінці лютого — початку березня цього року, але, за його словами, Генпрокуратура це приховала.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Гаманець» Януковича: що відомо про статки олігарха-утікача Сергія Курченка

Поділитись: