УКРАЇНА

Від початку анексії Криму на півострові зафіксували 55 випадків катувань — «Крим.SOS»

15 серпня, 2018 16:18
УКРАЇНА/Від початку анексії Криму на півострові зафіксували 55 випадків катувань — «Крим.SOS»
Зберегти
Вигляд
Після окупації Криму Росією на півострові зафіксували 55 випадків катування місцевих мешканців.

Після окупації Криму Росією на півострові зафіксували 55 випадків катування місцевих мешканців.

Про це повідомила голова правління громадської організації «Крим.SOS» Таміла Ташева.

«Ми зафіксувала з моменту анексії до червня 2018 року 181 випадок негуманного поводження з мешканцями півострова, в 55 випадках — це катування», — сказала вона.

Ташева розповіла, що йдеться про ненадання медичної допомоги, побиття силовиками людей, катування електронним струмом, незаконне переміщення ув’язнених до ШІЗО (штрафний ізолятор — ред.), дискримінацію за національною ознакою та перешкоджання зв’язку з консульською службою.

«Через те, що територія Криму є закритою, тому жодна міжнародна організація не має фактичного доступу до території Криму, до місць позбавлення волі, то можна говорити про ці факти катування, нелюдського поводження як ще верхівку айсбергу», — наголосила вона.

Також Ташева навела приклад, що в Керченській виправній колонії №2 після анексії набагато частіше застосовуються катування та нелюдське поводження.

Як повідомлялося, Україна буде домагатися додаткових персональних санкцій проти Росії, зокрема проти причетних до порушень прав українців, їхніх викрадень та тортур.

Раніше Європейський суд з прав людини погодився з Україною та об’єднав у 2 провадження справи Криму та Донбасу.

Палата Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) вирішила передати Великій палаті суду чотири справи «Україна проти Росії», які стосуються порушень прав людини в анексованому Криму та на Донбасі.

У перших двох справах уряд України стверджує, що з 27 лютого 2014 року Російська Федерація, здійснюючи контроль над Кримом та збройними групами на Донбасі, призвела до численних порушень Конвенції.

Інші дві справи стосуються подій у Криму та на Донбасі з вересня 2014 року. У них український уряд стверджує, що РФ встановила контроль і продовжує контролювати Крим і фактично контролює райони Донецька та Луганська. Таким чином, як наголошують в уряді, Росія несе відповідальність за численні порушення Конвенції у цих регіонах України.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія фактично утворює нове міжнародне право: інтерв'ю з упоноваженим уряду в Європейському суді з прав людини Іваном Ліщиною

5 жовтня 2017 року Європарламент ухвалив резолюцію про засудження порушення прав людини у Криму

 

Більше про:
# катування
Пов`язані новини