В офісі уповноваженого Верховної Ради з прав людини заявили про жорстоке поводження та погані умови утримання засуджених у «Кіровоградській виправній колонії №6».

В офісі уповноваженого Верховної Ради з прав людини заявили про жорстоке поводження та погані умови утримання засуджених у «Кіровоградській виправній колонії №6».

Про це повідомляє прес-служба омбудсмена.

В омбудсмена після перевірки умов тримання засуджених заявили, що в камерах колонії недостатньо природного та штучного освітлення, свіжого повітря, а також відсутня припливно-витяжна вентиляція.

Крім того, в одній з камер виявили двох в’язнів, яких там безпідставно утримують понад 2 місяці.

«Вказаних осіб було переведено до цього приміщення 6 квітня 2018 року та 15 травня 2018 року на час проведення службового розслідування. При цьому, відповідно до вимог законодавства, за таких обставин у камері дисциплінарного ізолятора засуджені можуть триматися не більше 10 діб», — йдеться у повідомленні на сайті уповноваженого.

Також наголошується, що в колонії немає належних умов праці засуджених, які працевлаштовані в цеху деревообробки.

«На виробничій дільниці приміщення в’язні працюють без засобів індивідуального захисту органів дихання та зору. Крім того, засуджені в установі не мають інформації про розмір нарахованої їм заробітної плати», — заявили в омбудсмена.

Крім того, в офісі уповноваженого наголосили на відсутності якісної мединої допомоги в колонії, адже медчастина немає стоматолога та терапевта, а флюорографічне обладнання не працює.

Раніше в омбудсмена повідомили, що в колонії № 19, що знаходиться у місті Красний Луч на окупованій території Луганської області 2 липня під час виконання робіт загинули двоє в’язнів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми побачили деспотичні умови в колоніях Луганська» — спецпосланник ООН

Поділитись: