Війна

В ООН попередили про хімічну катастрофу через обстріли Донецької фільтрувальної станції

10 листопада, 2017 18:05
Війна/В ООН попередили про хімічну катастрофу через обстріли Донецької фільтрувальної станції
Зберегти
Вигляд
Окуповані території України зіткнулись з ризиком хімічної катастрофи через ескалацію конфлікту поблизу Донецької фільтрувальної станції.

Окуповані території України зіткнулись з ризиком хімічної катастрофи через ескалацію конфлікту поблизу Донецької фільтрувальної станції.

Про це попередили два спеціальних доповідача ООН, йдеться на сайті Управління верховного комісара ООН з прав людини.

Стурбованість висловили Баскут Тункак, експерт з прав людини і небезпечних речовин, і Лео Хеллер — експерт з безпеки питної води.

«Ми стурбовані недавніми повідомленнями про обстріл навколо водних об'єктів, що містять газоподібний хлор і інші надзвичайно небезпечні хімічні речовини на Донеччині», — попередили експерти.

Вони занепокоєні пошкодженням установок, що містять хлорний газ, а також обстрілами станції. За їх словами, в сукупності події можуть мати руйнівні наслідки для населення і навколишнього середовища всього Донбасу.

Експерти акцентували увагу на обстрілі Донецької фільтрувальної станції 3 листопада, який призвів до пошкодження резервного хлоропроводу.

В ООН стверджують, що якби пошкодили основний хлоропровід, це могло б спровокувати загибель людей в радіусі 200 м, включаючи персонал об'єкта.

Також це могло б викликати припинення водопостачання близько 350 тисяч мешканців Донбасу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Працюємо, попри обстріли і страх»: чому така важлива Донецька фільтрувальна станція.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини