Повільний прогрес у досягненні повного знищення ядерної зброї наражає світ на небезпеку «відкату» у цьому питанні.

Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутереш, передає «Сіньхуа».

«Деякі держави вбачають ядерну зброю важливою для своєї національної безпеки та виживання. Утім, знищення ядерної зброї важливе для чогось поза межами певної держави: збереження життя на цій планеті», — заявив він.

За словами Гутереша, ядерне роззброєння було пріоритетом ООН від часу її створення, але через 75 років після заснування Організації та бомбардування Хіросіми та Нагасакі світ продовжує жити у тіні ядерної катастрофи.

Він додав, що посилення напруження між державами, які володіють ядерною зброєю, підвищило ядерні ризики, а модернізація арсеналів перевела гонитву озброєння із категорії просто кількості боєголовок до «швидшої, прихованішої та точнішої зброї».

Генсек також звернув увагу, що кошти, які витрачають на оновлення ядерних арсеналів, вражають.

Ядерна угода

Антоніу Гутереш звернув увагу на те, що термін дії єдиної угоди, яка обмежує розміри найбільших ядерних арсеналів світу (СНО ІІІ), спливає на початку 2021 року, що «створює тривожну можливість повернення до необмеженого стратегічного суперництва».

З огляду на це він закликав США та РФ продовжити дію угоди на її максимальну п’ятирічну тривалість. Договір передбачає взаємне скорочення розгорнутих ядерних боєзарядів до 1550 одиниць, а міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет підводних човнів та важких бомбардувальників — до 700 одиниць.

Поділитись: