В електронній системі «Prozorro.Продажі» виставили на продаж ще один пам’ятник Леніну.

В електронній системі «Prozorro.Продажі» виставили на продаж ще один пам’ятник Леніну.

Про це йдеться у повідомленні на сайті.

Як зазначається в описі до лоту, пам’ятник Леніну у повний ріст знаходиться у демонтованому стані. Його висота —3,75 метрів.

«Скульптура відлита з бронзи творчим об’єднанням «Художник» м. Київ», — йдеться у повідомленні.

Пам’ятник знаходиться у місті Ізюм Харківської області.

Початкова ціна лоту складає 522,5 тисячі гривень, а розмір мінімального кроку підвищення ціни в аукціоні — 1% або 5225 гривень.

Це вже не перший пам’ятник Леніну, який продають за допомогою «Prozorro.Продажі». Наприкінці березня 2018 року там виставили на продаж одразу два пам’ятники соціалістичному вождю на загальну суму 498,5 мільйона гривень.

За інформацією голови Інституту нацпам'яті Володимира В'ятровича, останній пам'ятник Леніну в Україні, не беручи до уваги сільської місцевості та територій підприємств, було знесено в жовтні 2016 року в Новгород-Сіверському Чернігівської області.

Відповідно до ст. 4361 Кримінального кодексу України «виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів» є кримінальним злочином і «карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.

Ті самі дії, вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої».

Поділитись: