УКРАЇНА

В Раді намагаються дискредитувати антикорупційні громадські організації — «Центр протидії корупції»

23 травня, 2017 17:21
УКРАЇНА/В Раді намагаються дискредитувати антикорупційні громадські організації — «Центр протидії корупції»
Зберегти
Вигляд
Представник найбільшої фракції в парламенті «Народний фронт» Павло Пинзеник намагається дискредитувати роботу антикорупційних громадських організацій в Україні.

Представник найбільшої фракції в парламенті «Народний фронт» Павло Пинзеник намагається дискредитувати роботу антикорупційних громадських організацій в Україні.

Про це заявили в «Центрі протидії корупції», коментуючи фільм, який показав Пинзеник в залі Верховної Ради.

За словами представників організації, факти, наведені в фільмі та озвучені народним депутатом є «відвертою брехнею».

«Ми розцінюємо такий крок від представника однієї з найбільших фракцій парламенту виключно як наїзд на організацію з метою легалізації заявою депутата майбутніх наїздів фіскалів та правоохоронних органів на нас. Мета — забрати у нас статус неприбуткової організації», — зазначив голова правління Віталій Шабунін.

На думку членів «Центру протидії корупції», влада намагається йти російським сценарієм дискредитації антикорупційних громадських організацій.

«В Росії розігрувався схожий сценарій дискредитації громадських активістів, як  іноземних агентів, які відробляють великі іноземні гранти. Тепер українська постмайданна влада взялася за той же сценарій боротьби громадськістю», — додала виконавчий директор організації Дарина Каленюк.

Активісти вважають, що наступним кроком буде блокування блокування роботи організації: «початок перевірок, внаслідок яких організацію позбавлять статусу неприбуткової, а потім арешти через суди рахунків та вилучення документів, необхідних для діяльності», — зазначила керівник юридичного відділу організації, адвокат Олена Щербан.

Раніше Пинзеник заявив, що керівники організації «Центр протидії корупції», що має статус неприбуткової, виводять на користь фізичний осіб-підприємців мільйони гривень. За словами депутата, до нього звернулася організація «Національні інтереси України», передавши матеріали журналістського розслідування щодо використання «Центром протидії корупції» 1,2 млн доларів коштів міжнародної фінансової допомоги.

«Підсумок цього розслідування зводиться до того, що попри доволі велику зарплату членів цього об'єднання додатково кошти виводили на фізичних осіб-підприємців. Так, сам Шабунін як фізична особа-підприємець протягом 2016-2017 років отримав 1,7 млн грн, а фізична особа-підприємець Устимова з тієї самої організації протягом 2016-2017 років отримала 1,86 млн грн», — заявив Павло Пинзеник на брифінгу у парламенті.

«Центр протидії корупції» був заснований в 2012 році і проходить щорічний фінансовий аудит. Серед основних грантодавців організації є посольства США, Нідерландів, Чехії, а також міжнародні фонди та організації.

Нагадаємо, що 27 березня Порошенко підписав закон про обов’язкове е-декларування громадських організацій.

Рада зобов’язала подавати е-декларації представників громадських об’єднань.  У пояснювальній записці до проекту закону зазначається, що його дія не поширюється на військовослужбовців. 

Посольство США назвало «кроком назад» обов’язкове декларування представників ГО.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини