Очільниця Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради України Ніна Южаніна зареєструвала в парламенті законопроект Про Національне бюро фінансової безпеки України.

Очільниця Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради України Ніна Южаніна зареєструвала в парламенті законопроект Про Національне бюро фінансової безпеки України.

Проект закону зареєстрований за номером 8157.

Законом пропонується остаточно ліквідувати податкову міліцію та запровадити замість неї нову службу — Національне бюро фінансової безпеки.

Текст закону депутатка оприлюднила на своєму сайті 28 лютого 2018 року. Серед іншого, він передбачає запровадження єдиного органу, що буде займатись розслідуваннями економічних злочинів, а підпорядковуватись новостворений орган повинен президенту та парламенту.

Нагадаємо, що напередодні Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков підтримав створення Національного бюро фінансових розслідувань.

Водночас Аваков вважає, що надання службі спецфункцій призведе до її перетворення на силову спеціальну структуру, а не аналітичну службу.

Минуло вже більше року з того часу, як Верховна Рада помилково скасувала податкову міліцію. Розробка законопроекту про створення наступника податкової міліції почалась ще до фактичної її ліквідації, однак продовжується донині. 

Першим оприлюднило своє бачення нової служби Міністерство фінансів, яке взяло за основу напрацювання експертів та запропонувало створити Службу фінансових розслідувань. Проте, після затвердження проекту на засіданні Кабінету міністрів, його направили не на голосування до Верховної ради, а на засідання дорадчого органу при президентові України — Національну раду реформ. Після обговорення законопроект вирішили повернути на доопрацювання в Міністерство фінансів, тому текст закону так і не було опубліковано на сайті парламенту.

28 лютого голова Комітету Верховної Ради України з питань митної та податкової політики Ніна Южаніна опублікувала на своєму сайті проект Закону України «Про Національне бюро фінансової безпеки» (НБФБ). Однією з основних відмінностей її закону є наявність у НБФБ силового крила. Мінфін же у своєму проекті бачив наступником податкової міліції суто аналітичний орган, який не мав права відкривати кримінальні провадження, а міг лише попереджувати та розслідувати економічні злочини.

Поділитись: