Війна / Полонені

В РФ заявили, що політв’язень Клих «у задовільному стані» під наглядом психіатра

Людмила Денісова
Війна/Полонені/В РФ заявили, що політв’язень Клих «у задовільному стані» під наглядом психіатра
Зберегти
Вигляд
Росія надала Україні інформацію про стан здоров’я українського політв’язня Станіслава Клиха. За словами уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової, Клих «у задовільному стані».

Українська омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що направила запит до РФ ще три місяці тому. І лише зараз російська уповноважена відповіла.

Москалькова з посиланням на співробітників російської колонії повідомила, що Станіслав Клих нібито перебуває у задовільному стані під наглядом лікаря-психіатра. Також він отримує лікування у філіалі «Психіатричної лікарні».

Водночас додаткових обстежень Клиху не призначили, адже він нібито їх не потребує.

Нагадаємо, що у грудні Клих написав листа, в якому повідомив, що зі здоров'ям у нього «все дуже погано». Він підозрював, що у нього захворювання на рак та можлива гангрена.

У липні 2018 року повідомлялось, що Клиха перевели до психлікарні. Росія стверджувала, що політв’язня «перевели за власним бажанням».

26 травня 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув'язнення, Клиха до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. Водночас, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

Повну історію Карпюка та Клиха читайте у великій публікації Громадського «Кавказькі полонені: два роки до вироку Карпюку і Клиху».

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини