В СБУ розповіли, як оформити перепустку на виїзд мешканцям підконтрольних бойовикам територій

В СБУ уточнили порядок та місця оформлення перепусток для перетину лінії стику територій, контрольованих українським урядом та підконтрольних бойовикам.

Так, перепустки можна оформити в координаційному штабі АТО в Краматорську, або через координаційні групи, створені при управліннях (відділах) МВС у містах:

Старобільськ

тел.:066 0923604, 096 2438402, 06461 24708, 06461 20250;

propusknyzen@gmail.rustarobelskvodch@mail.ru

Дебальцеве

тел.: 067 3342404, 062 4922052

ato14_c@ukr.netdub0207@yandex.ua

Велика Новосілка

тел.:06243 21182, 06243 21274

shtab-vnovosilka@yandex.ua

Маріуполь

тел.: 092 540202, 097 0109425

gorodumorya@ukr.netmarmu@mail.ru

Також, в СБУ зазначили, що особи, які перебувають на території, підконтрольній бойовикам у Донецькій і Луганській областях, можуть оформити перепустки на найближчому до них українському блокпосту. Щоправда, тривалість оформлення становить до 10 днів.

фото Катерини Молофеєвої

Так виглядає зворот перепустки – картки розміром десь 5 на 7 сантиметрів із зазначенням сектора, в якому вона дійсна. З іншого боку – відомості про власника.

Конкретно ця картка отримана у Великій Новосілці Донецької області.

Заяви на ввезення/вивезення вантажу (товарів) розглядаються у такі строки:

гуманітарна допомога – до 3 робочих днів;

товари для виробничих потреб – до 10 робочих днів;

інші товари – до 30 робочих днів.

При цьому вантаж можуть перевіряти при перетині лінії стику до 24 годин.

Раніше Громадське повідомляло, що пропускна система в такому вигляді створює багато клопоту жителям Луганської і Донецької областей, а також волонтерам, які евакуюють людей з територій, підконтрольних бойовикам.

Люди часто не мають коштів, щоб дістатися до місць оформлення перепусток і змоги чекати на дозвіл 10 днів.

Жителька Донецька негативно ставиться до введеного пропускного режиму.

«Якщо людям тут до Курахового доїхати якісь продукти отримати неможливо… Я в інтернеті читала, що треба чекати 10 днів. До кого йти це оформлювати? Які документи потрібно? Така метушня почалася, але нічого невідомо...», - розповідає вона.

Журналістка з Донецька Інна Варениця розповіла Громадському, як працює пропускна система.

Нагадаємо, що новий пропускний порядок почав діяти в зоні збройного конфлікту 21 січня. Вже першого дня кілька автобусів з Донецька не змогли виїхати за межу території, контрольованої бойовиками.

«Останнім часом у ЗМІ пішла інформація, що місцеві мешканці висловлюють негатив щодо жорсткого режиму пропуску в зоні АТО, який ми запровадили. Показують черги, показують людей, які скаржаться з цього питання. Я хочу сказати, що режим не буде скасовуватися, він буде посилюватися. Аргументи для цього дуже серйозні – це сотні екземплярів зброї і вибухівки, які вилучаються під час таких перевірок в пунктах пропуску», - прокоментував голова РНБО Олександр Турчинов ситуацію з пропусками.

За його словами, сім пропускних коридорів будуть працювати і закриватися у випадку активізації бойових дій.

В Управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців також зазначили, що введені українським урядом нові правила ускладнюють доставку допомоги в зони конфлікту на сході країни і роблять життя вимушених переселенців ще важчим.

Щоправда, Громадське має інформацію зі слів жителів Донецька про те, що діють ці заходи вибірково - є випадки, коли військові пропускають автобуси деяких комерційних перевізників без перепусток.