Технології / Відкриття

В США розробили метод регенерації клітин крові після опромінення кісткового мозку

MIT
Технології/Відкриття/В США розробили метод регенерації клітин крові після опромінення кісткового мозку
Зберегти
Вигляд
Дослідники з Массачусетського технологічного інституту розробили метод швидкого відновлення клітин опромінення кісткового мозку пацієнтів з лейкемією або лімфомою.

Група вчених вирощувала мезенхімальні стовбурові клітини на поверхні, яка за механічними властивостями, схожа на поверхню кісткового мозку. Завдяки цьому клітини виробляли особливі білки, які допомогли їм, іншим стовбуровим та пошкодженим опромінюванням клітинам трансформуватися в повноцінні червоні та білі кров’яні тільця, а також тромбоцити. Мезенхімальні стовбурові клітини виробляються в усьому організмі людини та можуть перетворюватися на різні тканини, зокрема кістки, хрящі, м’язи й жири. Вони також можуть виробляти білки, які допомагають іншим типам стовбурових клітин перетворюватися на повноцінні клітини.

«Процес схожий на те, ніби ви намагаєтеся вирощувати рослину. Мезенхімальні стовбурові клітини сприяють поліпшенню ґрунту, на основі якої оригінальні клітини можуть почати розмножуватися і перетворюватися на ті клітини крові, які необхідні для виживання організму», — пояснила керівниця проекту, професорка Крістін Ван Вліет.

Попередні дослідження вже показали, що зміна механічних властивостей поверхонь, на яких ростуть стовбурові клітини, може вплинути на їхню трансформацію в зрілі типи клітин. У своїй останній роботі вчені вперше продемонстрували, що механічні властивості можуть також впливати на фактори, які стимулюють стовбурові клітини.

Результати експериментів показали, що миші з опроміненим кістковим мозком, яким ввели спеціально вирощені мезенхімальні стовбурові клітини, відновлювалися швидше, ніж гризуни, які отримали ті ж клітини, вирощені на традиційних скляних поверхнях.

На думку вчених, цей метод також дозволить боротися з іншими захворюваннями, зокрема хворобою Паркінсона, ревматоїдним артритом тощо.

Раніше в США створили препарат для блокування росту клітин раку підшлункової залози

Також ранню стадію раку навчилися діагностувати за допомогою білка малярії

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Я вдячна раку, вся жесть зі мною вже сталася»

Більше про:
# рак
Пов`язані новини