В Угорщині хочуть самі оплатити транзит російської нафти територією України

Угорська нафтогазова компанія MOL ініціювала переговори, щоб узяти на себе зобов'язання з оплати експорту нафти територією України через південну частину нафтопроводу «Дружба».

Про це пише угорське видання 24.hu з посиланням на пресслужбу компанії.

Угорська нафтогазова компанія запевнила, що має достатньо резервів на кілька тижнів. Водночас MOL ініціювала переговори щодо взяття на себе зобов’язань стосовно оплати за транзит нафти.

Угорська компанія підтвердила, що транспортування сирої нафти нафтопроводом «Дружба» призупинили на кілька днів, оскільки з боку банку виникли технічні проблеми у зв'язку зі сплатою транзитного збору російською стороною.

Що передувало?

Агентство Reuters із посиланням на джерела повідомляло, що з початку серпня експорт російської нафти через територію України південною частиною нафтопроводу «Дружба» був призупинений. Цією гілкою нафтопроводу постачають нафту в напрямку європейських нафтопереробних заводів Угорщини, Словаччини та Чехії.

За даними Reuters, українському оператору трубопроводів «Укртранснафта» не надійшов платіж від російської «Транснефти».

Радник президента «Транснефти» Ігор Дьомін заявив, що компанія відправила оплату «Укртранснафті», але платіж не пройшов і гроші повернулися. За словами Дьоміна, «Газпромбанк», який обслуговує платежі, повідомив, що платіж повернений у зв'язку із набранням чинності сьомого пакета санкцій ЄС проти рф.

Посадовець додав, що про те, що платіж неможливо здійснити, він поінформував міненерго рф, російських вантажовідправників, які постачали ресурси у напрямку цих трьох країн, та «Укртранснафту». Українська компанія наразі не коментувала цю ситуацію.

Reuters вказує, що Угорщина може імпортувати нафту через трубопровід Adria, який з’єднує нафтовий термінал Омішаль у Хорватії з нафтопереробним заводом Duna в Угорщині. Але пропускна спроможність цього маршруту обмежена, а поставки набагато дорожчі, ніж через «Дружбу».

Варіанти Словаччини щодо альтернативного імпорту нафти ще більш обмежені, оскільки їй доводиться імпортувати нафту через Угорщину.