В Ухані протягом 7 років зберігали зразки вірусу, схожого на SARS-CoV-2 — The Sunday Times
Науковці Уханського інституту вірусології зберігали зразки нового типу коронавірусу починаючи з 2013 року.
Про це йдеться у розслідуванні The Sunday Times, пише Bloomberg.
Автори статті переконують, що 2013 року було відправлено заморожені зразки вірусу в лабораторію Уханя після того, яка на шахті на південному заході Китаю шестеро гірників захворіли на тяжку пневмонію.
Троє з них згодом померли, і найімовірнішою причиною цього став коронавірус, переданий від кажана, пише видання з посиланням на медика, керівник якого працював у відділенні невідкладної допомоги, де лікували пацієнтів.
Водночас в описі COVID-19 у доповіді, що вийшла в лютому 2020 року, сказано, що він на 96,2% схожий на зразок коронавірусу RaTG13, отриманий 2013 року. Це вірус, який був знайдений у шахті.
Різниця між зразками все ще може означати еволюційну відстань десятиліттями, згідно з коментарями вчених. Видання заявляє, що лабораторія Уханя не відповідає на їхні запити.
У травні директор Інституту вірусології Уханя заявив, що в лабораторії немає живої копії вірусу RaTG13, тому поширення вірусу від них неможливе.
Справді, немає жодних доказів, що лабораторія стала джерелом глобального спалаху, який почався в Ухані. Але президент США Дональд Трамп заявив, що в травні він бачив докази цієї теорії, що суперечить спецслужбам.
Зазначимо, що у ВООЗ немає доказів штучного походження коронавірусу.
В Уханській лабораторії вірусології заявили ж, що вперше отримали зразок COVID-19 лише 30 грудня 2019 року. До того вони досліджували коронавірусу у кажанів, але нового штаму не мали.
Першою пацієнткою з коронавірусом у китайському місті Ухань вважають продавчиню креветок на місцевому ринку морепродуктів.
Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
- Поділитися: