ENRU

В Україні 9,4% учнів шкіл навчаються російською мовою — Міносвіти

В Україні 10% учнів шкіл навчаються не українською мовою. З них переважна більшість, а саме 9,4% навчаються російською.

Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, ще 0,4% з тих десяти — це діти, які навчаються угорською та румунською, і ще соті відсотка складаю приблизно 5 шкіл, в яких навчаються на польській.

Хобзей зазначив, що сьогодні необхідно роз'яснити сусіднім країнам положення нового закону щодо мови навчання.

Він додав, що до України телефонувала заступник міністра освіти Болгарії, яка просила пояснити чи прийняття закону про освіту означатиме закриття недільних болгарських шкіл і скасування вивчення болгарської мови.

У відповідь на це Хобзей сказав, що на болгарській мові в Україні навчаються 78 осіб і немає жодної чисто болгарської школи, і в цьому випадку норми нового закону не будуть обмежувати вивчення мови національної меншини.

5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту. «За» відповідне рішення проголосували 225 депутатів.

В ухваленому Радою законі про освіту передбачається, що національним меншинам гарантується право на навчання рідною мовою одночасно з українською мовою лише в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти.

Румунія та Угорщина обурились через новий закон про освіту в Україні. Впровадження нових методик і вимог до учнів в українських школах розкритикував також президент Молдови Ігор Додон.

Пізніше МЗС Угорщини викликало українського посла. 11 вересня Глава МЗС Павло Клімкін пообіцяв підтримку розвитку мов нацменшин в Україні

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Виключно українською»: мовне питання як ціна реформи освіти

Підписуйтесь на наш канал у Telegram