Зацікавленість у розслідуванні справ щодо насильницьких зникнень в Україні низька, що означає практично повну безкарність.

Зацікавленість у розслідуванні справ щодо насильницьких зникнень в Україні низька, що означає практично повну безкарність. Справи щодо викрадення та катування людей у різні роки, починаючи з 2014, майже не розслідуються через брак політичної волі.

Такого висновку дійшли представники делегації експертів ООН з прав людини, які перебували з робочим візитом в Україні та відвідали Київ, Маріуполь, Донецьк, Луганськ, Краматорськ і Покровськ.

Представники делегації експертів ООН говорили з людьми, які повідомляли про насильницькі зникненні свої і своїх рідних та отримали інформацію про незаконні місця тримання під вартою.

«Має місце практично повна безкарність за такі діяння, як насильницьке зникнення, головним чином через брак політичної волі…Вказувати на правопорушника на своїй стороні конфлікту, та притягати його до відповідальності, як вбачається, вважається непатріотичним», — йдеться у звіті за результатами візиту експертів ООН.

Також експерти зазначили, що на підконтрольній українському уряду території відсутність в українському законодавсті норми, яка б криміналізувала насильницьке зникнення, ускладнює процес розслідування. А щодо непідконтрольних територій — тут занепокоює практика так званого «превентивного» тримання під вартою, коли люди можуть «заарештувати» на 30-60 діб, не повідомляючи про це рідним і адвокатам.

Доповідь за результатами візиту презентують  у Раді ООН з прав людини у Женеві у вересні 2019 року.

Раніше у доповіді ООН з прав людини йшлося про те, що кількість зникнень в Україні за останні 4 місяці збільшилась вдвічі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СБУ насильно утримує людей для обміну з «ДНР/ЛНР» — правозахисники

11 червня «Харківська правозахисна група» представила доповідь під назвою «Насильницькі зникнення в Україні та зникнення безвісти під час військового конфлікту на сході країни у 2014-2018 роках». Правозахисники наголошують, що 17 червня 2018 року виповнилося 3 роки з моменту, як Україна приєдналася до міжнародної конвенції ООН із захисту людей від насильницьких зникнень. Однак, за 3 роки Україна не ухвалила цю конвенцію

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТАЄМНИЙ ІЗОЛЯТОР СБУ — розслідування Громадського. 

ОБСЄ закликала перевірити інформацію про таємний ізолятор СБУ.

Поділитись: