ENRU

В Україні набув чинності закон про Конституційний суд

В Україні набув чинності закон про Конституційний суд, який визначає порядок звернення громадян до Конституційного суду, повноваження суддів та порядок обрання омбудсмена. 

Про це йдеться в тексті закону, опублікованому на сайті Верховної Ради України.

Зокрема, закон регламентує повноваження КСУ, серед яких — тлумачення Конституції України, визначення відповідності Конституції актів, міжнародних договорів; питань, які виносяться на референдум.

Окремим рядком прописано розгляд конституційних скарг. 

Окрім того, у документі зазначено, що до складу КСУ входять 18 суддів, суддею Конституційного суду може бути громадянин України, який має «високі моральні якості, є юристом з визнаним рівнем компетентності».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скарги від громадян, конкурс без змагання та омбудсман: які зміни чекають на Конституційний суд.

Членів Конституційного суду повинні обрати за результатами конкурсів президент України, Верховна Рада, З'їзд суддів України. У законі описується, яким чином відбувається відбір кандидатів і їх призначення.

У прикінцевих положеннях вносяться зміни в порядок обрання обмудсмена — замість таємного голосування Верховної Ради — відкрите голосування.

Нагадаємо, 13 липня парламент підтримав реформування Конституційного суду України. 31 липня Порошенко підписав закон про Конституційний суд

Підписуйтесь на наш канал в Telegram