УКРАЇНА

В Україні напади з боку крайніх правих груп часто залишаються безкарними — звіт ООН

20 червня, 2018 11:23
УКРАЇНА/В Україні напади з боку крайніх правих груп часто залишаються безкарними — звіт ООН
Зберегти
Вигляд
У період з 16 лютого по 15 травня 2018 року Управління Верховного комісару Організації Об’єднаних Націй з прав людини (УВКПЛ) зафіксувало 41 випадок порушення прав людини у формі нападів на окремих осіб, публічні заходи та мирні зібрання, за які відповідальні крайні праві групи або правоохоронці.

У період з 16 лютого по 15 травня 2018 року Управління Верховного комісару Організації Об’єднаних Націй з прав людини (УВКПЛ) зафіксувало 41 випадок порушення прав людини у формі нападів на окремих осіб, публічні заходи та мирні зібрання, за які відповідальні крайні праві групи або правоохоронці.

Про це йдеться у звіті Верховного комісара ООН з прав людини у частині «Демократичний/громадянський простір і основоположні свободи».

Зазначається, що за 28 випадків порушення прав людини, які впливають на демократичний/громадянський простір, відповідальний Уряд України: у 2 випадках напад було скоєно державними суб'єктами, а у 26 випадках влада не змогла запобігти нападам, забезпечити їх розслідування та притягнення до відповідальності винних, чиї особи відомі.

За даними ООН, у зазначений період відбулося 25 нападів з боку крайніх правих груп. УВКПЛ висловило занепокоєність через те, що часто напади праворадикалів залишаються безкарними.

Наголошується, що безкарність є системною проблемою України, особливо в контексті посягань на права людини з боку крайніх правих груп або правоохоронних органів.

«Якщо такі обмеження демократичного/громадянського простору не буде усунуто, це може зашкодити легітимності президентських та парламентських виборів 2019 року», — йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, міжнародні правозахисні організації Human Rights Watch, Amnesty International, Front Line Defenders та Freedom House закликали владу України вжити заходів для припинення атак радикальних груп.

Раніше дослідник правих рухів в Україні заявив, що дії радикалів підмивають державні інститути.

Нагадаємо, за перші три місяці 2018 року екстремістські групи  намагалися зірвати 12 різних подій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто такі неонацисти та чи є вони в Україні.

Як повідомлялося, держава профінансувала заходи націоналістів на 1,2 млн гривень.

У травні 2018 рок суд постановив відкрити справу проти лідера С14.

До складу Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро увійшли радикали С14.

Пов`язані новини
Світ
30 жовтня 2018
«У Білорусі немає ніяких сексуальних меншин»: екс-глава МЗС Польщі у мемуарах згадав діалог із Лукашенком
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляв, що у Білорусі «немає ніяких сексуальних меншин». Про це у своїх мемуарах написав екс-глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, передає «Белсат». Зустріч Олександра Лукашенка і Радослава Сікорського відбулася напередодні президентських виборів 2010 року. У зустрічі також брав участь колишній міністр закордонних справ Німеччини Ґідде Вестервелле. Вестервелле — відкритий гей. Тоді, згадує Сікорський, між ними та Лукашенком відбувся такий діалог: «Наша європейськість побудована не тільки на толерантному ставленні до національних меншин, а й до сексуальних меншин, — цитує сам себе Сікорський. — Лукашенко подивився на мене як на божевільного, і витримавши паузу, з подивом сказав: «Але у нас в Білорусі немає ніяких сексуальних меншин». Польська і німецька делегації переглядаються, і вже всі, хто сидить за столом, відчувають себе божевільними, але я вирішую продовжувати тему і звертаюся до нього, як до пацієнта: «Пане президенте, я розумію, що Білорусь має свою специфіку. Але гіпотетично, якщо такі меншини з'являться, то ви будете ставитися до них толерантно?» Лукашенко дивиться то на мене, то на Вестервелле (екс-глава МЗС Німеччини), і посміхаючись каже:
Перевірено
Зберегти