Війна

В Україні презентували танцювальний проект для військових

25 вересня, 2018 17:26
Війна/В Україні презентували танцювальний проект для військових
Зберегти
Вигляд
Міністерство інформаційної політики України спільно з волонтерами 25 вересня презентувало соціальний проект «Запроси мене з війни»: проект має на меті популяризувати Збройні сили та психологічно реабілітувати захисників України.

Міністерство інформаційної політики України спільно з волонтерами 25 вересня презентувало соціальний проект «Запроси мене з війни»: проект має на меті популяризувати Збройні сили та психологічно реабілітувати захисників України.

Про це на брифінгу повідомили волонтери та представники Мінінформполітики.

У рамках проекту 20 пар тренуються вже протягом 5 місяців для того, щоб презентувати свої досягнення до Дня захисника України.

На урочистому заході 12 жовтня учасники танцюватимуть і розповідатимуть свої історії: матері й сина, який пішов захищати Україну; закоханих, які одружилися на війні; друзів, які, можливо, втратили один одного; історії людей, які мають обмежені фізичні можливості, але не втратили віру в життя.

Ідея проекту виникла зі спонтанного танцю у зоні бойових дій, який виконали волонтерка Наталія Прилуцька з командиром Вадимом Бойком — вони і стали першою парою проекту.

Прилуцька вважає, що усі методи реабілітації після повернення з війни корисні, і всі методи треба використовувати.

«Люди у бруді, у вогні, у щоденній втомі вчаться посміхатися і жити. І танець їм у цьому допомагає», — розповіла вона.

У планах організаторів продовжити уроки танців для військових на постійній основі і, можливо, відкрити спеціальну школу. Наразі учасники тренуються на базі студії BIG DANCE.

Керівник студії Богдан Головатенко зізнався, що «тренувати військових непросто, але в них є чому повчитися».

«Це особливі люди, вони надихають. Кожна пара має свою історію, і ми повинні були передати в танці ті емоції і відносини, які вони проживали у війні», — розповів Головатенко.

Нагадаємо, з 2017 року Україна отримала право брати участь в «Іграх нескорених» — масштабному проекті реабілітації учаснкиів бойових дій.

У 2017 році на «Іграх нескорених» у Торонто 15  українських спортсменів завоювали 14 медалей: 8 золотих, 4 срібних і 2 бронзові. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Медова терапія»: бізнес як реабілітація для учасників бойових дій

Пов`язані новини