УКРАЇНА

В Україні уперше за 7 років наявна достатня кількість вакцин — МОЗ

23 квітня, 2018 18:28
УКРАЇНА/В Україні уперше за 7 років наявна достатня кількість вакцин — МОЗ
Зберегти
Вигляд
В Україні вперше за останні сім років наявна достатня кількість вакцин, аби охопити імунізацією всі вікові групи, які цього потребують.

В Україні вперше за останні сім років наявна достатня кількість вакцин, аби охопити імунізацією всі вікові групи, які цього потребують.

Про це повідомляє Урядовий портал з посиланням на заступницю міністра охорони здоров’я Ольгу Стефанишину.

За її словами, на сьогодні рівень імунізації в Україні зростає. Охоплення плановими щепленнями проти кору у 2017 році збільшилось більш ніж удвічі і перевищило 90%. Водночас рівень вакцинації від таких небезпечних хвороб, як дифтерія, кашлюк та правець залишається критично низьким.

«Ми бачимо, що все більше дітей вакцинують від кору, тому що зараз відбувається спалах. Але ми закликаємо не чекати будь-яких інших спалахів, а проводити планову вакцинацію і від інших хвороб, таких як дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт і гепатит В згідно з плановим календарем щеплень», — наголосила Стефанишина.

За даними Центру громадського здоров’я, у 2017 році лише половину українських дітей віком 18 місяців вакцинували від дифтерії, правця та кашлюку і менше половини дорослих пройшли планову ревакцинацію від дифтерії та правця. Проти поліомієліту щеплено 75%, проти гепатиту В — 50% дітей.

20 квітня в Україну надійшло 800 тисяч доз вакцини проти кору.

12 квітня в Мінохорони здоров'я повідомили, що у Львові від ускладнень захворювання на кір померла трирічна дитина. Дитина не була щеплена.

На початку квітня у Закарпатській області за тиждень зафіксували 94 випадки захворювання на кір.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Кір в Україні: чи можна говорити про епідемію?

Пов`язані новини