ENRU

В Україні вперше відбудеться фестиваль «Кіно проти корупції»

В Україні відбудеться перший кінофестиваль, в рамках якого покажуть стрічки про корупцію. Кіноогляд розпочнеться 14 вересня і відбуватиметься у 6 містах України.

Як повідомляє Transparency International Ukraine, до програми увійшли шість європейських фільмів, які досліджують природу корупції – «від неприкритого зловживання владою політиків та корпорацій до негучних побутових конфліктів».

«Фестиваль має на меті показати знайому українцям проблему як загальнолюдське явище, з яким варто боротися», — йдеться у повідомленні.

Усі покази безкоштовні, за попередньою реєстрацією на сайті nocorruption.org.ua. Відкриття фестивалю відбудеться у столичному кінотеатрі «Київська Русь». Покази також відбудуться у Кривому Розі, Полтаві, Сєвєродонецьку, Житомирі та Запоріжжі. Після завершення в Україні, 19–21 жовтня фестиваль відбудеться у Молдові.

Окрім того, активісти та керівники кіноклубів мають змогу провести фестиваль у своєму місті у рамках проекту «Артхаус Клуб». Для цього потрібно подати заявку на сайті club.arthousetraffic.com.

Картини, представлені у рамках фестивалю, – призери світових кінофестивалів. Зокрема, покажуть фільм-розслідування «Брудні ігри», драми «Система», «Поза дитини», трилер «П'ята влада» та соціальну драму Юрія Бикова «Дурак». 

Фестиваль є частиною спільного проекту Goethe-Institut в Україні та Федерального агентства з громадянської освіти, що має назву Bestechend (Нездоланне) і реалізується за дружньої підтримки Міністерство закордонних справ ФР.

Зазначимо, що останні кілька місяців в Україні здійснюється тиск на активістів-антикорупціонерів. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Анти-антикорупціонери: хто і як бореться з Центром протидії корупції

Підписуйтесь на наш канал у Telegram