Кабінет міністрів України затвердив пілотний проєкт, в межах якого водії зможуть показувати свої права зі смартфону.

Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 23 жовтня.

Зазначається, що уряд схвалив низку постанов, які дозволять водіям не носити з собою водійські права. Їх можна буде показати зі спеціального додатка, який обіцяють випустити найближчим часом.

«Наша мета до 2024 року усі послуги перевести в он-лайн», — повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

Разом з тим в уряді запустили низку електронних послуг для водіїв, зокрема замовлення номера автомобіля.

«Як це працює зараз. При реєстрації транспортних засобів громадянин міг обрати номерний знак винятково з переліку тих, які були в сервісному центрі. Вигравали від цього корупціонери, які «допомагали» обрати «гарний» номер, а також великі монополісти — виробники номерів. З ухваленням проєкту це зміниться, при реєстрації транспортного засобу людина буде отримувати свідоцтво про його реєстрацію із обраним номерним знаком», — пояснили у Кабміні.

Також в уряді ініціювали скасування обов'язкової публікації законів та постанов в урядових газетах для того, аби вони набули чинності.

Раніше в уряді анонсували запуск електронного студентського квитка та водійських посвідчень. Допомогти з цим проєктом державі має ПриватБанк.

Напередодні прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявляв, що з 1 жовтня Україна має повністю відмовитися від паперового документообігу. Згодом в уряді уточнили, що відмовляться від обміну паперовими документами між відомствами, а не паперового документообігу загалом.

Поділитись: