У Кабінеті міністрів уточнили, що до 1 жовтня планують відмовитися від паперового документообміну між державними органами, а не від паперового документообігу загалом.

«Поки що йдеться тільки про документообмін. А повна діджиталізація документообігу — це завдання на найближчі 1-2 роки» — повідомив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет. 

«Щомісяця держоргани шлють один одному через загальні і спеціалізовані поштові служби десятки, якщо не сотні тисяч паперових документів. З 1 жовтня ми маємо намір це припинити. Завтра розраховую винести це рішення на засідання Кабміну. Інфраструктура для цього є, не було лише політичної волі» — зазначив він.

Дубілет додав, що є низка документів (їх відносно небагато), які поки не можна перевести в електронний вигляд через чинні закони. 

«Їх ми в вересні не чіпаємо. Ми їх ретельно проаналізуємо і теж оцифруємо, але для цього потрібно буде міняти закони. Сподіваюся, до кінця року внесемо в Раду пропозиції», — зазначив міністр.

«Зараз ми переводимо документи в цифровий вигляд одним махом, не розбираючись в їх суті. Однак, упевнений, 90% цих документів не потрібні самі по собі — ні в папері, ні в цифрі. Найближчим часом почнемо їх ревізію і випалювання. Краще, ніж електронний документ, може бути тільки неіснуючий документ», — додав він.

Напередодні прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявляв, що з 1 жовтня Україна має повністю відмовитися від паперового документообігу.

Поділитись: