В Україні 145 дітей вважаються зниклими безвісти внаслідок війни — прокуратура
За офіційними даними, наразі зниклими безвісти внаслідок збройної агресії рф вважаються 145 дітей. Від початку повномасштабної війни поліція отримала звернення про приблизно 2000 зниклих дітей, втім, більшість із них вдалося розшукати.
Про це повідомила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко під час брифінгу в «Медіацентрі Україна — Укрінформ» та Офіс генпрокурора.
За словами Павліченко, від початку війни до поліції надійшли 1800 звернень про зниклих безвісти дітей, — це близько 2000 дітей. Водночас, за офіційними даними прокурорів, наразі зниклими безвісти вважаються 145 дітей. Також, за даними МВС, щонайменше 234 тисячі дітей примусово вивезли на територію рф — зараз про депортованих встановлюють більш конкретні дані.
«Для дітей, які позбавлені батьківського піклування, зокрема дітей-сиріт, існує реальна загроза подальшого незаконного усиновлення на території росії поза процедурою міжнародного всиновлення. Це питання також залишається у фокусі держави», — наголосила Павліченко.
Підозру в скоєнні злочинів проти дітей вже оголосили 11 військовослужбовцям рф, зокрема й щодо сексуального насильства над неповнолітньою.
Спікерка МВС зазначила, що, станом на 1 червня, унаслідок збройної агресії росіян постраждали більше ніж 689 дітей: з них 243 дитини загинули і ще 446 отримали поранення. Наймолодшим загиблим було 23 дні, півтора та три місяці.
Окрім того, в МВС поінформували, що рятувальники ДСНС за час війни врятували із небезпечних ситуацій та пожеж, спричинених бойовими діями, 168 дітей.
Злочини проти українських дітей
За даними ЮНІСЕФ, в Україні щодня гине двоє дітей та четверо отримують поранення — здебільшого внаслідок нападів із використанням вибухової зброї. Окрім того, три мільйони дітей в Україні та понад 2,2 мільйона дітей у країнах, які приймають біженців, зараз потребують гуманітарної допомоги. Майже двоє з трьох дітей були переміщені в результаті бойових дій.
ЮНІСЕФ також наголошує, що війна викликала гостру кризу у сфері захисту дітей. Діти, які рятуються від насильства, наражаються на значний ризик бути розлученими з сім’єю, зазнати насилля, жорстокого поводження, сексуальної експлуатації та торгівлі людьми.
Водночас війна і масові переміщення знищують джерела прибутку та економічні можливості, в результаті чого багато сімей залишаються без достатнього доходу для задоволення своїх основних потреб і не можуть забезпечити належну підтримку своїм дітям.
- Поділитися: