Фонд держмайна представив концепцію нової реформи приватизації державних підприємств, якою планують пришвидшити цей процес.

Зробили це на засіданні Національної ради реформ 30 червня, передає пресслужба Офісу президента.

Голова Фонду державного майна Дмитро Сенниченко повідомив, що нині в Україні у державній власності перебувають 3600 підприємств. Кожне п’яте — збиткове, а заборгованість із зарплати в таких структурах становить 2,9 мільярда гривень. Відтак важливо пришвидшити процес приватизації.

Новий законопроєкт передбачає покращення процедури приватизації. У Фонді кажуть, що рішення про передачу об’єктів для приватизації має ухвалювати Кабінет міністрів, якщо орган управління не має обґрунтованих причин залишити об’єкт у своїй власності, борги об’єкта перевищують 50% вартості активів, об’єкт використовується неефективно або не за цільовим призначенням чи перебуває в податковій заставі.

Також Сенниченко розповів, що у 2020 році кількість учасників приватизаційних аукціонів збільшилася вдвічі. Окрім цього, Фонд розробив інтернет-магазин, у якому міститься інформація про приватизацію.

Загалом за п'ять місяців 2020 року приватизація дала бюджету 500 мільйонів гривень. За цей час провели понад 800 аукціонів.

У березні у Фонді держмайна повідомили, що проведення великої та малої приватизації в Україні переносити не будуть, попри карантин та економічну кризу, викликану пандемією коронавірусу. Водночас він великої приватизації вирішили тимчасово відмовитися.

Поділитись: