В Україні кожен п’ятий хворий на коронавірус підхопив «Омікрон», але ситуація змінюється — МОЗ
В Україні поки що зберігається висока захворюваність на штам «Дельта», хоча «Омікрон» його витісняє. Нині у кожному п'ятому випадку коронавірусу виявляють новий варіант.
Про це повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю виданню «Фокус».
«В Україні наразі міксовий сценарій: з 2021 року залишився "хвіст" штаму "Дельта", плюс починає з’являтися "Омікрон", щодня все більше й більше», — повідомив Кузін.
Він цитує дані вірусологічного моніторингу, згідно з якими 20% хворих в Україні підхоплюють «Омікрон», решта — «Дельту». Але, мовляв, картина постійно змінюється.
«Є регіони, де випадків "Омікрону" фіксується понад 20%. Це Івано-Франківська, Львівська та Чернівецька області, тобто саме ті, де погіршилась епідеміологічна ситуація», — додав санлікар.
Він також зазначив, що в інших країнах у середньому минає від 5 до 8 тижнів від моменту реєстрації першого випадку «Омікрону» до часу, як він стає домінувальним штамом.
Коли чекати на кінець пандемії в Україні?
Десь із літа або наприкінці 2022 року ми почнемо поступово виходити з пандемії, однак її вплив буде відчуватися довше, сказав нам під час інтерв’ю голова бюро ВООЗ в Україні — доктор Ярно Хабіхт.
«Думаю, маски залишаться переважно в закладах охорони здоров'я як профілактика проти інших захворювань. Крім того, ще один урок, який ми винесли з цієї пандемії, — медична система має постійно покращуватися», — зазначив він.
Голова бюро зауважив, що зараз у Європі найбільша хвиля COVID-19 за останні два роки, тож поки не можна чітко казати про вихід із пандемії. А втім, у ВООЗ сподіваються, що у 2022 році наблизяться до цього. Та щоб по-справжньому відновитися, знадобиться більш як 2-3 роки, додав Хабіхт.
- Поділитися: