Демографічна карта у кабінеті народної депутатки від «Слуги Народу» Галини Третьякової, 13 липня 2020 року
Фото:

hromadske

Народна депутатка від «Слуги Народу», голова комітету соцполітики Галина Третьякова вважає, що Україні бракує демографічної агенції, яка б проводила детальне опитування українських родин про їхнє життя та матеріальний стан.

Про це вона розповіла нам у спецпроєкті «Доторканні», показуючи демографічну карту в її робочому кабінеті.

«Взагалі я мрію про те, щоб в Україні з’явилася демографічна агенція… Воно б робило опитування родин для того, щоб навіть прожитковий мінімум ми обраховували не в теоретичних засадах, коли науковці рахують, скільки вуглеводів і білків потрібно людині для того, щоб вижити», — поділилася Третьякова.

За її словами, така агенція має проводити опитування родин у різних містах України.

«Щоб ми знали, що в нас структура родини ось така. Ми не знаємо сьогодні, [яка вона]. Ми робимо сьогодні замало досліджень і не знаємо, скільки вони (родини — ред.) витрачають на їжу у відсотках до свого доходу, яка в нас в середньому родина, які родини розповсюджені в Києві й, до прикладу, в Бердичеві», — пояснила депутатка.

Третьякова додала, що важливо розуміти, які родини поширені у різних містах, скільки в середньому в них дітей, хто є годувальником та яким чином він приносить дохід (наприклад, зарплата найманого працівника чи дохід від бізнесу).

«Яким чином домогосподарства щось відкладає на випадки, «чорний день» ми це називаємо, коли хтось захворіє, коли годувальник піде з життя, коли народиться дитина, що на відпустку відкласти. Оце все ми не знаємо, ми робимо (рахуємо — ред.) це на відчуттях... Такий портрет (українських родин — ред.) мають виписувати демографічні агенції», — додала парламентарка.

Поділитись: