Народна депутатка від «Слуги Народу» Галина Третьякова пропонує доповнити так званий законопроєкт про опозицію нормами про те, як має працювати коаліція.

Про це вона розповіла нам у спецпроєкті «Доторканні».

«Однією з нагальних потреб сьогодні є підготовка закону, його готують наразі в групах, кажуть, що це закон про опозицію. Насправді парламент потребує змін не тільки в опозиції, а і в коаліції», — розповіла вона.

Третьякова зазначила, що однією з її пропозицій у робочій групі з обговорення цього проєкту закону є розписати, як працює коаліція, а не тільки, в який спосіб опозиція може просувати свої ідеї.

«Дуже часто кажуть, що коаліційна угода — це оці реформи чи політики, які записані в коаліційній угоді. Це суть угоди, але має бути ще велика частина коаліційної угоди, яка називається «організаційна частина», і її можна перекласти на просту мову: "Як ми домовляємося", щоб була прийнята ця політична програма», — пояснила депутатка.

За її словами, це допоможе налагодити співпрацю між депутатами та уникнути бійок та негативних явищ у парламенті. Третьякова назвала це «великою парламентською реформою», яка ще не виписана.

Нагадаємо, монобільшість у парламенті планує у вересні представити на обговорення законопроєкт про опозицію. Перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук наголошував на важливості закріплення «каталогу прав опозиції», а також він хоче гарантій, що ці речі не зміняться незалежно від того, хто буде у владі.

Серед ймовірних сценаріїв — внесення до Конституції положення, що закон про опозицію і зміни до нього ухвалюють 300 голосами депутатів, тобто конституційною більшістю.

Чому це важливо: в Україні за всі роки незалежності не ухвалили жодного закону про опозицію. Законопроєкт, який зараз розробляється, може стати першими законодавчо врегульованими нормами роботи опозиції у парламенті.

Поділитись: