В Україні однорічній дитині вперше пересадили шкіру від посмертного донора

Лікарі пересаджують шкіру однорічній дитині
Лікарі пересаджують шкіру однорічній дитиніПерше медичне об'єднання Львова / Facebook

У Львові однорічній дитині вперше в Україні пересадили шкіру від посмертного донора.

Про це повідомило Перше медичне об’єднання Львова.

Операцію провели у дитячій лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова. Однорічний хлопчик дістав опіки 25% шкіри, коли потягнув чайник за дріт і перелив на себе окріп. У нього постраждали підборіддя, шия та грудна клітка.

Лікарям вдалося стабілізувати стан хлопчика, але шкіра місцями була настільки уражена опіками, що вже не могла відновитися самостійно.

Щоб зробити першу в Україні пересадку шкіри дитині від посмертного донора, у Першому медоб’єднанні Львова готувалися кілька років. Для цього на базі одного з найбільших опікових центрів створили перший у західних регіонах України Банк шкіри.

Лікарі розповідають, що шкіра від донора не здатна прижитися і може перебувати на тілі пацієнта до кількох тижнів. А втім, мета такої пересадки — захистити обпечені ділянки та створити необхідні для якнайшвидшого загоєння ран умови. Вже через кілька тижнів після операції хлопчик був готовий до аутотрансплантації — закриття рани власною шкірою, розповідають медики.

Тепер дитина вже перебуває вдома, а до лікарів повертається лише на перев'язки. Надалі на нього чекає реабілітація.

Чому це важливо?

Перше медичне об’єднання Львова наголошує, що створення Банків шкіри в Україні зараз актуальне як ніколи, адже опіки є однією з найчастіших причин травматизації військових та цивільних під час війни.

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко пояснив, що донорська шкіра має низку переваг порівняно із синтетичними замінниками і сприяє підготовці рани до закриття власною шкірою. Наприклад, у США застосовують донорську шкіру вже близько 40 років.