В Україні одужав перший пацієнт, в якого раніше діагностували коронавірус.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський.

«Ми маємо дуже радісну новину. Пацієнту з Чернівців було зроблено повторний лабораторний аналіз на коронавірус. І він вдруге показав негативний результат, а отже можна констатувати офіційно — в Україні є перша людина, яка одужала від коронавірусу. Сьогодні його виписують з лікарні і він повертається додому», — сказав Зеленський.

Нагадаємо, йдеться про чоловіка, який із 21 лютого подорожував Італією і повернуся в Україну, 26 лютого. У мандрівці та під час повернення додому почувався добре. Прикордонники на контрольно-пропускному пункті «Порубне» поміряли йому температуру, вона була в нормі. Гарячка та першіння у горлі з’явилися у чоловіка 28 лютого. Він одразу ж звернувся до сімейного лікаря та залишався вдома. До лікарні недужого забрала «швидка». Медиків попередили, що чоловік побував у Італії й міг контактувати з інфікованими коронавірусом, тож вони виїхали на виклик у захисних костюмах.

В Україну чоловік повертався автомобілем, у якому була лише його дружина, у неї інфекції не виявили.

Крім того, Зеленський розповів, що «ми отримали першу партію експрес-тестів, виготовлену Інститутом молекулярної біології Національної академії наук України». Президент також подякував вченим та фахівцям за те, що вони змогли це зробити в короткі терміни.

Він також повідомив, що в найближчі дві доби до України з Китаю прибудуть:

  • 10 мільйонів високоточних лабораторних тестів, які будуть розподілені по всіх куточках України;
  • 400 тисяч експрес-тестів та 10 тисяч літрів дезінфекційної рідини.
  • 1 млн масок, які надійдуть в українські аптеки;
  • 100 тисяч масок підвищеного захисту для лікарів і працівників поліції;
  • 10 апаратів штучної вентиляції легень.

«Ми зробимо все, щоб забезпечити засобами індивідуального захисту, експрес-тестами, дезінфекторами кожного громадянина України. Кожного з вас», — підсумував президент.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

За останніми даними, у світі офіційно зареєстровано 224 517 випадків зараження коронавірусом SARS-CoV-2, 10 030 смертей та 86 025 випадків, коли пацієнти успішно одужали після зараження.

Наразі в Україні офіційно підтверджено 26 випадків інфікування коронавірусом SARS-CoV-2: у Чернівецькій (15), Житомирській (2), Київській (2), Донецькій (1), Дніпропетровській (2), Івано-Франківській (1) областях і в Києві (3). Три з них летальні — померли 71-річна жінка у Житомирській області, 56-річна жінка — в Івано-Франківській та 33-річна — у Чернівецькій.

Поділитись: