Від часу закінчення пільгового періоду, протягом якого не накладалися штрафи за порушення митного режиму ввезення автомобілів, в Україні встигли оштрафувати вже 243 власники таких авто.

Про це повідомили у Державній фіскальній службі України у відповідь на запит «Дзеркала тижня».

Зазначимо, що митний період закінчився 22 серпня 2019 року. З того часу власників автомобілів на європейській реєстрації, які ввезли ці машини до України з порушенням митного законодавства (порушили термін перебування таких авто у режимі транзиту) почали штрафувати.

«Відповідно до бази даних ДФС за ознаками зазначених правопорушень з 22 серпня 2019 року по 4 вересня 2019 року складено 243 протоколи про порушення митних правил», — повідомили у ДФС.

Водночас наразі у парламенті розглядають законопроєкт, яким депутати хочуть продовжити термін пільгового періоду використання «євроблях». Цей законопроєкт до Ради вніс президент Володимир Зеленський, позначивши його як невідкладний.

Зазначимо, що пільговий період, протягом якого відтерміновувалися штрафи за керування нерозмитненими автомобілями, завершився 22 серпня.

Так, з 22 серпня вступають в дію нові санкції:

  • У разі перевищення строку доставки транспортних засобів до кордону від 20 до 30 діб передбачено штраф у розмірі 85 тисяч грн.
  • Якщо строк перевищено більш ніж на 30 діб, то розмір штрафу сягатиме 170 тисяч грн або конфіскація таких авто.
  • Аналогічні розміри штрафів і при перевищенні строків тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення.
  • Крім цього, передбачено відповідальність за передачу «євробляхи» у володіння або розпорядження іншій особі, а також її використання у комерційних цілях. При такому порушенні доведеться сплатити штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 34 тис. грн.

Раніше повідомлялось, що у Міністерстві інфраструктури України підтримали ініціативу президента Володимира Зеленського щодо відстрочення введення штрафних санкцій для водіїв авто на єврономерах.

Нагадаємо, 16 травня 236 депутатів проголосували за відтермінування введення штрафів для власників «євроблях». У змінах термін, протягом якого власників «євроблях» не штрафуватимуть, продовжили ще на 90 днів — до 24 серпня 2019 року.

23 листопада 2018 року президент України Петро Порошенко підписав закон, який спрощує процедуру розмитнення автівок, зокрема з європейськими номерами, та закон, який підвищує відповідальність за порушення правил розмитнення автомобілів.

22 лютого 2019 року сплив термін пільгового розмитнення авто на єврономерах, протягом якого зареєструвати автомобіль в Україні можна було зі знижкою у 50%. Протягом «пільгового періоду розмитнили понад 124 тисячі «євроблях». Власники таких авто сплатили до бюджету 7,67 мільярда гривень.

Поділитись: