Президент України Петро Порошенко підписав закон, який спрощує процедуру розмитнення автівок, зокрема з європейськми номерами, та закон, який підвищує відповідальність за порушення правил розмитнення автомобілів.

Йдеться про закони №8487 та №8488, які зокрема, легалізують ввезені з порушенням митного та податкового законодавства автомобілі з європейськими номерами.

Як зазначив Порошенко, усі отримані від розмитнення кошти надійдуть на Пенсійного фонду.

Підписання законів Порошенко назвав «непростим компромісом між державою та фактичними власниками авто».

Зазначимо, що після набуття чинності закону №8487, у власників автомобілів на єврономерах буде рівно 90 днів для того, аби розмитнити свої машини за зниженою вдвічі ставкою. Після того, як термін сплине, розмитнення буде відбуватися за повною вартістю відповідно до формули.

Після набуття чинності закону №8488 в Україні з'явиться штраф 8500 гривень за порушення умов розмитнення авто. За використання нерозмитненого авто у підприємницьких цілях штраф складатиме 34 тисячі гривень. За повторне порушення закону розмір штрафу складе 170 тисяч гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нові протести «євробляхарів»: вимагають, щоб вартість розмитнення не залежала від віку авто

Рада ухвалила даний закон у першому читанні 13 липня. Тоді його підтримало 265 депутатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Три питання про «євробляхи»: чому протестують власники нерозмитнених авто? 

11 липня водії автомобілів на єврономерах у межах «Акції за захист і доступне розмитнення» заблокували центр Києва. Учасники протестів заявили, що акція буде безстроковою.

Раніше очільниця комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна («БПП») зареєструвала у парламенті законопроекти, що зменшують акцизи на розмитнення автомобілів, зареєстрованих в інших держава.

Раніше повідомлялось, що протягом 2017 року до України ввезли 965,3 тисяч автомобілів на єврономерах.

22 жовтня стало відомо, що Верховний суд України не побачив правопорушення у користуванні автомобілем з іноземною реєстрацією на постійній основі в Україні та скасував штраф у розмірі 8500 гривень.

Поділитись: