Власники автомобілів на європейській реєстрації сплатили до Пенсійного фонду 7,67 мільярда гривень за розмитнення своїх авто.

Про це повідомили представники Міністерства фінансів України під час брифінгу присвяченому питанням розмитнення автомобілів.

Загалом було розмитнено близько 124 тисячі «євроблях». Власники таких авто сплатили до бюджету 700 млн грн митних платежів, 2,3 мільярда гривень податку на додану вартість, 3,8 мільярда гривень акцизного податку та 900 мільйонів гривень штрафних санкцій.

«У законі про спецфонд ми бюджетували (передбачили) збір від розмитнення авто, як один мільярд у 2019 році. Фактично, у 2019 році зайшло приблизно 6,5 мільярда гривень. Ми рухаємося по оптимістичному сценарію. Важливо, що ми зараз лише на екваторі цього процесу», — зазначив заступник Міністра фінансів України Сергій Верланов.

Найбільше авто на «єврономерах» розмитнили у Київській, Волинській, Львівській, Харківській та Закарпатській областях. Станом на листопад 2018 року, за даними ДФС, в Україні було 640 тисяч автомобілів з іноземною реєстрацією. З них майже третину розмитнили під час дії пільгового періоду.

Раніше У Верховній Раді України зареєстрували законопроект, яким пропонують продовжити пільговий період розмитнення авто на єврономерах до 23 травня 2019 року. Протягом пільгового періоду вартість розмитнення авто зменшена вдвічі.

У ДФС повідомляли, що в Україні щодня розмитнюють понад 2,7 тисячі авто. Також там очікували, що держава отримає 10 мільярдів гривень від розмитнення «євроблях».

Також в Державній фіскальній службі зазначали, що в середньому бюджет отримував 65,8 тисяч гривень доходу від розмитнення однієї «євробляхи».

Нагадаємо, 23 листопада президент України Петро Порошенко підписав закон, який спрощує процедуру розмитнення автівок, зокрема з європейськими номерами, та закон, який підвищує відповідальність за порушення правил розмитнення автомобілів.

Раніше повідомлялось, що протягом 2017 року до України ввезли 965,3 тисяч автомобілів на єврономерах.

Поділитись: