Єдиний реєстр осіб, які вчинили корупційний злочин, тимчасово перестав працювати. Причиною цього є проведення тендеру на розробку нового сайту з реєстром.

Про це повідомляє Opendatabot.

Зазначається, що особи, внесені до реєстру корупціонерів, втрачають право обіймати державні посади протягом щонайменше трьох років. В Opendatabot зазначають, що через проблеми з роботою реєстру, деякі корупціонери можуть повернутися на державну службу.

«Людина, яка скоїла корупційне правопорушення як мінімум протягом трьох років не має права обіймати державні посади. Якщо її статус буде неможливо перевірити автоматично, є ризик, що ці люди зможуть повернутися на державні посади», — повідомляють в організації.

Востаннє реєстр корупціонерів оновлювався 25 червня 2019 року, при тому, що зазвичай він оновлюється кожні 7-10 днів. Відповідно до останніх даних, в Україні зареєстровано майже 24 тисячі корупціонерів.

Причиною зупинки роботи реєстру стало те, що у НАЗК, яке опікується реєстром, оголосили тендер на розробку нового сайту реєстру. Дані реєстру планують опублікувати тоді, коли завершаться тендерні процедури. Водночас коли саме це станеться наразі невідомо.

Нагадаємо, що реєстр корупціонерів на сайті НАЗК запустили 6 лютого 2019 року.

«Реєстр безоплатний, зручний у користуванні та доступний цілодобово через офіційний веб-сайт Національного агентства. У реєстрі передбачена функція самостійного безоплатного отримання довідки юридичними особами — учасниками публічних закупівель», — прокоментували запуск реєстру у НАЗК.

Поділитись: