В Україні планують відкрити один з цивільних аеропортів — Офіс президента

Андрій Єрмак у Hudson Institute
Андрій Єрмак у Hudson InstituteОфіс президента

В Україні розглядають можливість відкриття одного з цивільних аеропортів до завершення війни.

Про це керівник Офісу президента Андрій Єрмак розповів під час виступу в Hudson Institute у межах візиту до США.

Він наголосив на важливості додаткових систем протиповітряної оборони та пояснив, що ця зима буде «важкою» для України. За його словами, росія знову спробує обстрілювати енергомережі та інфраструктуру, тож для відновлення необхідне посилення ППО.

«Для відбудови України потрібна надійна "парасолька". Її зміцнення, зокрема, дасть нам змогу запустити один з аеропортів в Україні», — заявив Єрмак.

Він додав, що українська влада й партнери уже працюють над цим. Єрмак переконаний: «Це ознака того, що наближається перелом у війні. Наступний рік буде вирішальним у цьому плані».

Доповнено о 19:47. За інформацією джерел «Української правди», відкриття аеропорту планують в одному з міст на заході України.

Прогнози Євроконтролю

У Європейській організації з безпеки повітряної навігації опублікували квітневий прогноз щодо розвитку авіагалузі до 2029 року. Там вважають, що обмеження на польоти над Україною, росією, Білоруссю та Молдовою зберігатимуться ще майже сім років.

Семирічні прогнози повітряного руху по всіх країнах-членах організації та загалом по Європейському регіону Євроконтроль оновлює двічі на рік.

Водночас у державному підприємстві «Украерорух» заявили, що повітряний простір відкриють одразу після завершення воєнних дій та перемоги України. Прогноз базується на поточній ситуації в авіаційній галузі та конфігурації маршрутів, а саме:

  • закриття повітряного простору України для цивільних польотів через воєнні дії;
  • суттєві обмеження польотів у повітряному просторі Молдови (також з міркувань безпеки), росії та Білорусі (санкційні заборони);
  • суттєве зменшення кількості польотів у Польщі, Балтійських і Скандинавських країнах;
  • відповідне збільшення інтенсивності польотів у південно-східній частині Європи (з метою обльоту закритих зон) і т.д.

Євроконтроль вважає, що ці чинники діятимуть до кінця горизонту планування, тобто до 2029 року, через відсутність інших підтверджених вхідних даних для прогнозування, зазначили в «Украерорусі».

У підприємстві заявили, що Україна повноцінно готується до відновлення польотів у своєму повітряному просторі одразу після закінчення бойових дій.