Міністерство охорони здоров’я оприлюднило оновлені епідеміологічні показники кожної області й Києва станом на 30 червня. Відповідно до них, до послаблення карантину не готові Київ та ще 13 областей.

Про це йдеться на сайті МОЗ.

Зокрема, наразі Закарпатська область перевищує норму за показником завантаженості ліжок (70,7% за допустимого значення не більше як 50%).

Водночас Київ, а також ХмельницькаОдеська й Київська області лідирують за динамікою зростання захворюваності на коронавірусну хворобу.

У ВолинськійРівненській, Івано-Франківській, Харківській, Чернівецька та Львівській областях вищим за норму є відсоток виявлених нових випадків. А на ДонеччиніЛуганщині та Чернігівщині населення недостатньо охоплене тестуванням.

Таким чином, до наступного етапу послаблення карантину за епідеміологічними показниками МОЗ готові Вінницька, Дніпропетровська, Житомирська, Запорізька, Кіровоградська, Полтавська, Сумська, Тернопільська, Херсонська, Черкаська та Миколаївська області.

Нагадаємо, карантин тепер посилюватимуть у регіонах, де:

  • завантаженість ліжок в закладах охорони здоров'я складає понад 50%;
  • середня кількість ПЛР-досліджень та ІФА-тестів менше, ніж 24 на 100 тис. населення протягом тижня;
  • коефіцієнт виявлення випадків коронавірусу понад 11%;
  • показник динаміки зростання випадків COVID-19 понад 10%.

Напередодні, 27 червня, міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що головні санітарні лікарі 13 областей будуть звертатися до комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо посилення карантинних заходів на цих територіях. Це пов'язано з перевищенням низки критеріїв щодо розповсюдження коронавірусу.

Мер столиці Віталій Кличко 26 червня вже пригрозив посиленням карантину через збільшення кількості нових випадків COVID-19.

А прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що уряд не хоче вдруге закривати країну на жорсткий карантин. Водночас, якщо кількість хворих буде 60 випадків на 100 тисяч, в Україні можуть посилити обмеження на рівні країни.

В Україні за минулу добу коронавірус підтвердили у 706 людей. Також зафіксували 12 летальних випадків, а 88 хворих одужали. Кількість активних хворих на сьогодні складає 24 060 осіб.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: