Абітурієнти з окупованих районів Донецької та Луганської областей та Криму можуть подати документи на вступ до українських вищих навчальних закладів через центри Міністерства освіти та науки.

Про це йдеться на сайті МОН.

«Сьогодні, 3 червня, по всій Україні почали роботу освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» — вона триватиме до 27 вересня. Через центри жителі тимчасово окупованих територій можуть вступити в українські виші та профтехи за спрощеною процедурою — без ЗНО, українського паспорта та атестата», — повідомили у МОН.

Заступник міністра освіти і науки Юрій Рашкевич нагадав, що освітні центри працюють в Україні з 2016 року, а вступ до українських ВНЗ дає змогу людям з окупованих територій отримати дипломи, які визнаються в світі.

«Загалом же ми зацікавлені у тому, щоб найбільше вступників з Криму та Донбасу навчалися в українських вишах та закладах профосвіти. І ми робимо усе можливе, щоб спростити умови для вступу таких абітурієнтів», — зазначив заступник міністра.

В міністерстві наголошують, що через освітні центри можна вступити без результатів ЗНО, українського паспорта та атестата. Але навіть якщо вступник має український атестат чи склав ЗНО, але з певних причин хоче скористатися спрощеною процедурою вступу, він може це зробити.

Для спрощеного вступу потрібно:

  • звернутися до освітнього центру
  • подати заяву та заповнити освітню декларацію
  • скласти 3 вступні іспити — українську мову, історію України та профільний предмет (або творчий конкурс)
  • отримати у школі, закріпленій за ОЦ, тимчасову довідку, яку протягом трьох місяців треба замінити на документ про освіту державного зразка

Перелік центрів з адресами та контактною інформацією розміщений на сайті МОН. Також на сайті є інструкція для вступників з окупованих територій.

Нагадаємо, в грудні 2018 року Міністерство освіти і науки затвердило нові норми вступу на бакалаврат та магістратуру вищих навчальних закладах. Зокрема тепер можна подавати сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання попередніх років.

\Олександр Стебницький

Поділитись: